VLetenky

Azúrové pobrežie s Air Berlin za 82 EUR

Gorges du Verdon
Priezračná tyrkysová voda hlbokého kaňonu Gorges du Verdon (foto: MissEJB/Pixabay/CC0)

Na prvý pohľad všedný tarif poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov svojou možnosťou spoznať (nielen) jedinečnou krásou obdarené Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) aj počas obdobia letných prázdnin s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do francúzskeho Nice sú v predaji za 82 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri aplikácii promokódu “SCHNAEPCHEN20” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 102 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 24. februára.

Zľavový kupón (“SCHNAEPCHEN20”) sa zadáva v priebehu rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Tarifné podmienky v kombinácii s uplatneným promokódom určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 24. februára (do 23:59). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v dobe od konca februára 2016 do konca januára 2017.

Ako príklad rezervácie letenky na Azúrové pobrežie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. júla a návrat z francúzskeho Nice (NCE) dňa 31. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 82 EUR (27.07.-31.07.2016 s promokódom / 102 EUR pred zľavou)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z príťažlivého Nice – centra nádherného Azúrového pobrežia, preslávenej Francúzskej riviéry a legendárnej Provensálska, existuje veľké množstvo výhodných príležitostí na podniknutie výletov do unikátneho okolia. Istotne neostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – očakáva Vás pohodové Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte i do fascinujúceho susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Výborný národný park Mercantour a skvelý kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií majú v podstate počas každého ročného obdobia výhodnú šancu zrealizovať nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v čarovnom národnom parku Mercantour, situovanom v impozantných Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Nevynechajte ani úžasný kaňon rieky Verdon, položený severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná časť Azúrového pobrežia

K neskutočne fotogenickým oblastiam sa zaraďuje najmä kúzelná časť Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Naďabíte tu na historické Antibes s očarujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, vynikajúce Cagnes-sur-Mer, významné centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer so znamenitým mysom Cap Ferrat, excelentné Èze, obľúbené monacké kniežatstvo, okúzľujúce Roquebrune-Cap-Martin či chutné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Magické opevnené horské dedinky

Dramatické lokality však Vás čakajú aj v trochu väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s vcelku netradičnou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – neobyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fantastický Bonson (119 m-841 m) alebo tajuplné Gorbio (77 m-928 m).

0