VLetenky

Azúrové pobrežie s Air Berlin od 86 EUR

Verdon
Prírodné scenérie hlbokého kaňonu Gorges du Verdon (foto: MissEJB/Emma Blowers /Pixabay/CC0)

Na prvý pohľad všedný tarif poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov svojou možnosťou uvidieť (nielen) unikátnou krásou požehnané Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) i počas letných prázdnin (aj na “predĺžený víkend”) s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskeho Nice sa predávajú za 86 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri aplikácii promokódu “WEGFLIEGEN@15” oprávňujúceho na zľavu 15 EUR (zo základnej ceny 101 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu počas 7. júna (do 23:59).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Tarifné podmienky v kombinácii s promokódom určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj v priebehu 7. júna.

Zľavový kupón (“WEGFLIEGEN@15”) sa zadáva v priebehu rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v období od júna 2016 do mája 2017 (vrátane času letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky na Azúrové pobrežie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. augusta (piatok) a návrat z francúzskeho Nice (NCE) dňa 8. augusta 2016 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 86 EUR (05.08.-08.08.2016 s promokódom / 101 EUR pred zľavou)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z pôvabného Nice – centra prekrásneho Azúrového pobrežia, legendárnej Francúzskej riviéry a presláveného Provensálska, existuje veľké množstvo výhodných príležitostí na zrealizovanie výletov do jedinečného okolia. Určite nezostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – čaká Vás príjemné Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte aj do fantastického susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Excelentný národný park Mercantour a úžasný kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci impozantných horských scenérií majú prakticky v rámci každého ročného obdobia vhodnú šancu uskutočniť nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v kúzelnom národnom parku Mercantour, položenom v majestátnych Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Neobíďte ani skvelý kaňon rieky Verdon, situovaný severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná partia Azúrového pobrežia

K nesmierne fotogenickým oblastiam sa radí hlavne čarovná časť Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Narazíte tu na historické Antibes s okúzľujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, výborné Cagnes-sur-Mer, dôležité centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer s famóznym mysom Cap Ferrat, vynikajúce Èze, populárne monacké kniežatstvo, očarujúce Roquebrune-Cap-Martin či chutné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Dramatické opevnené horské dedinky

Magické lokality však Vás očakávajú i v trošku väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s celkom netypickou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – nezvyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fascinujúci Bonson (119 m-841 m) alebo mysteriózne Gorbio (77 m-928 m).

0