VLetenky

Azúrové pobrežie s Air Berlin od 82 EUR

Mercantour National Park
Horská panoráma “Parc national du Mercantour” (foto: Kaelkael/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen unikátnou krásou požehnané Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) máte príležitosť vzhliadnuť (i počas “predĺžených” víkendov na začiatku leta) so spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do francúzskeho mesta Nice v Provensálsku kúpite za 82 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice januára do polky júna 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Azúrové pobrežie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 4. júna (sobota) a návrat z Nice (NCE) dňa 6. júna 2016 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 82 EUR (04.06.-06.06.2016 / rezervácia na webe dopravcu)
Viedeň – Nice za 85 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Nice za 88 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Nice za 2336 CZK (rezervácia v ČJ)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z pôvabného Nice – centra prekrásneho Azúrového pobrežia, legendárnej Francúzskej riviéry a svetoznámeho Provensálska, existuje veľké množstvo vhodných možností na zrealizovanie výletov do jedinečného okolia. Určite nezostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – čaká Vás príjemné Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte aj do fantastického susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Vynikajúci národný park Mercantour a úžasný kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci impozantných horských scenérií majú prakticky v priebehu každého ročného obdobia výhodnú príležitosť podnikať nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v kúzelnom národnom parku Mercantour, položenom v majestátnych Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Neobíďte ani skvelý kaňon rieky Verdon, situovaný na severozápad od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná partia Azúrového pobrežia

K nesmierne fotogenickým oblastiam sa radia najmä čarovná časť Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Natrafíte tu na historické Antibes s okúzľujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, excelentné Cagnes-sur-Mer, dôležité centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer s famóznym mysom Cap Ferrat, výborné Èze, populárne monacké kniežatstvo, očarujúce Roquebrune-Cap-Martin či vynikajúce mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Dramatické opevnené horské dedinky

Magické lokality však Vás očakávajú aj v trošku väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s celkom netypickým polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – nezvyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fascinujúci Bonson (119 m-841 m) alebo mysteriózne Gorbio (77 m-928 m).

0