VLetenky

Azúrové pobrežie s Air Berlin od 81 EUR

Gorges du Verdon
Hlboký kaňon Gorges du Verdon (foto: ADT 04 OT Gréoux/Château-Laval/CTS /Flickr/CC BY 2.0)

Na prvý pohľad všedný tarif poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov svojou možnosťou uvidieť (nielen) unikátnou krásou požehnané Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) i v priebehu letných prázdnin (aj na víkend) s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskeho Nice kúpite za 81 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri aplikácii promokódu “URLAUB20” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 101 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu počas 28. apríla (do 23:59).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Tarifné podmienky v kombinácii s uplatneným promokódom určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj v priebehu 28. apríla.

Zľavový kupón (“URLAUB20”) sa zadáva počas rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od mája 2016 do apríla 2017 (vrátane času letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky na Azúrové pobrežie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. júla (piatok) a návrat z francúzskeho Nice (NCE) dňa 24. júla 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 81 EUR (22.07.-24.07.2016 s promokódom / 101 EUR pred zľavou)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z pôvabného Nice – centra prekrásneho Azúrového pobrežia, legendárnej Francúzskej riviéry a presláveného Provensálska, existuje veľké množstvo výhodných šancí na zrealizovanie výletov do jedinečného okolia. Určite nezostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – čaká Vás príjemné Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte aj do fantastického susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Vynikajúci národný park Mercantour a úžasný kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci impozantných horských scenérií majú prakticky v rámci každého ročného obdobia vhodnú príležitosť podniknúť nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v kúzelnom národnom parku Mercantour, položenom v majestátnych Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Neobíďte ani skvelý kaňon rieky Verdon, situovaný severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná partia Azúrového pobrežia

K nesmierne fotogenickým oblastiam sa radí hlavne čarovná partia Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Natrafíte tu na historické Antibes s okúzľujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, výborné Cagnes-sur-Mer, dôležité centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer s famóznym mysom Cap Ferrat, excelentné Èze, populárne monacké kniežatstvo, očarujúce Roquebrune-Cap-Martin či chutné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Dramatické opevnené horské dedinky

Magické lokality však Vás očakávajú i v trošku väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s celkom netypickou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – nezvyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fascinujúci Bonson (119 m-841 m) alebo mysteriózne Gorbio (77 m-928 m).

0