VLetenky

Azúrové pobrežie s Air Berlin od 79 EUR

Monako
Odskočíte si z Francúzskej riviéry do susedného Monaka? (foto: Salvatore Freni Jr/Flickr/CC BY 2.0)

Na prvý pohľad všedný tarif poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov svojou možnosťou spoznať (nielen) jedinečnou krásou obdarené Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) i počas letných prázdnin (aj na “predĺžený víkend”) s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskeho Nice sú v predaji za 79 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri uplatnení promokódu “SOMMERPAUSE” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (zo základnej ceny 99 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu počas 11. mája (do 23:59).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Tarifné podmienky v kombinácii s promokódom stanovujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj v priebehu 11. mája.

Zľavový kupón (“SOMMERPAUSE”) sa zadáva v priebehu rezervačného procesu po zvolení jednotlivých letov a vypísaní osobných údajov (do políčka “Voucher code”).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v období od mája 2016 do apríla 2017 (vrátane času letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky na Azúrové pobrežie nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 21. júla (štvrtok) a návrat z francúzskeho Nice (NCE) dňa 24. júla 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 79 EUR (21.07.-24.07.2016 s promokódom / 99 EUR pred zľavou)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z príťažlivého Nice – centra nádherného Azúrového pobrežia, svetoznámej Francúzskej riviéry a legendárneho Provensálska, existuje veľké množstvo vhodných príležitostí na uskutočnenie výletov do unikátneho okolia. Istotne neostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – očakáva Vás pohodové Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte i do fascinujúceho susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Excelentný národný park Mercantour a skvelý kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií majú prakticky v rámci každého ročného obdobia výhodnú šancu podniknúť nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v čarovnom národnom parku Mercantour, situovanom v impozantných Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Nevynechajte ani úžasný kaňon rieky Verdon, položený severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná časť Azúrového pobrežia

K neskutočne fotogenickým oblastiam sa zaraďuje najmä kúzelná časť Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Naďabíte tu na historické Antibes s očarujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, vynikajúce Cagnes-sur-Mer, významné centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer so znamenitým mysom Cap Ferrat, výborné Èze, obľúbené monacké kniežatstvo, okúzľujúce Roquebrune-Cap-Martin či chutné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Magické opevnené horské dedinky

Dramatické lokality však Vás čakajú aj v trochu väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s vcelku netradičnou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – neobyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fantastický Bonson (119 m-841 m) alebo tajomné Gorbio (77 m-928 m).

0