VLetenky

Azúrové pobrežie s Air Berlin od 68 EUR

Gorges du Verdon
Fotogenické scenérie kaňonu Gorges du Verdon (foto: Miguel Virkkunen Carvalho/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen jedinečnou krásou obdarené Azúrové pobrežie (Côte d’Azur) máte šancu spoznať (aj počas “predĺžených” víkendov) s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky do francúzskeho Nice sa predávajú za 68 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri aplikácii kupónu “SCHNAPP@20” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 88 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 28. októbra.

Tarifné podmienky v kombinácii s uplatneným promokódom určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do 28. októbra. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od konca novembra 2015 do konca apríla 2016.

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky na Azúrové pobrežie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 8. januára (piatok) a návrat z Nice (NCE) dňa 10. januára 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 68 EUR (08.01.-10.01.2016 s promokódom / 88 EUR pred zľavou)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z príťažlivého Nice – centra nádherného Azúrového pobrežia, preslávenej Francúzskej riviéry a legendárneho Provensálska, existuje veľké množstvo výhodných príležitostí na podnikanie výletov do unikátneho okolia. Istotne neostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – očakáva Vás pohodové Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte i do fascinujúceho susedného Monaka či do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Výborný národný park Mercantour a skvelý kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií majú v podstate počas každého ročného obdobia vhodnú možnosť zrealizovať nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v čarovnom národnom parku Mercantour, situovanom v impozantných Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Nevynechajte ani úžasný kaňon rieky Verdon, položený severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná časť Azúrového pobrežia

K neskutočne fotogenickým oblastiam sa zaraďuje predovšetkým kúzelná partia Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Naďabíte tu na historické Antibes s očarujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, výborné Cagnes-sur-Mer, významné centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer so znamenitým mysom Cap Ferrat, vynikajúce Èze, obľúbené monacké kniežatstvo, okúzľujúce Roquebrune-Cap-Martin či excelentné mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Magické opevnené horské dedinky

Dramatické lokality však Vás čakajú i v trochu väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s vcelku netradičnou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – neobyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fantastický Bonson (119 m-841 m) alebo tajuplné Gorbio (77 m-928 m).

0