VLetenky

Azúrové pobrežie s Air Berlin od 129 EUR

Verdon Gorge
Dych berúci francúzsky kaňon Gorges du Verdon (foto: Miguel Virkkunen Carvalho/Flickr/CC BY 2.0)

Na prvý pohľad všedný tarif spoločnosti Niki/Air Berlin (z leteckej aliancie Oneworld) na jedinečnou krásou obdarené Azúrové pobrežie poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov aj dostupnosťou na obdobie letných prázdnin (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do francúzskeho Nice kúpite za 129 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od januára do novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Azúrové pobrežie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. júla (nedeľa) a návrat z francúzskeho Nice (NCE) dňa 12. júla 2015 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Nice za 129 EUR (05.07.-12.07.2015)
Viedeň – Nice za 138 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Nice za 3767 CZK (rezervácia v ČJ)

Azúrové pobrežie a Provensálsko

Francúzska riviéra

Z príťažlivého Nice – centra nádherného Azúrového pobrežia, preslávenej Francúzskej riviéry a legendárneho Provensálska, existuje veľké množstvo vhodných možností na podnikanie výletov do unikátneho okolia. Istotne nezostanete sklamaní neďalekými prímorskými cestovateľskými cieľmi priamo vo Francúzsku – očakáva Vás pohodové Saint Tropez či filmové Cannes. Na skok to máte aj do fascinujúceho susedného Monaka alebo do blízkeho letoviska San Remo v Taliansku.

Excelentný národný park Mercantour a skvelý kaňon rieky Verdon

Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií majú v podstate počas každého ročného obdobia výhodnú príležitosť zrealizovať nenáročné pešie prechádzky či obtiažnejšie vysokohorské túry v čarovnom národnom parku Mercantour, situovanom v impozantných Provensálskych Alpách (s najvyšším vrchom pohoria Cime du Gélas dosahujúcim nadmorskú výšku 3143 m). Nevynechajte ani úžasný kaňon rieky Verdon, položený severozápadne od Cannes (v dostupnej vzdialenosti).

Východná časť Azúrového pobrežia

K neskutočne fotogenickým oblastiam sa zaraďuje najmä kúzelná partia Azúrového pobrežia medzi Cannes a hranicou so susedným Talianskom. Narazíte tu na historické Antibes s očarujúcou prímorskou pevnosťou Château Grimaldi, výborné Cagnes-sur-Mer, významné centrum celého Provensálska – pozoruhodné Nice, farebné Villefranche-sur-Mer so znamenitým mysom Cap Ferrat, vynikajúce Èze, obľúbené monacké kniežatstvo, okúzľujúce Roquebrune-Cap-Martin či grandiózne mestečko Menton (už vo veľmi tesnej blízkosti neďalekej talianskej hranice).

Magické opevnené horské dedinky

Dramatické lokality však Vás čakajú aj v trochu väčšej vzdialenosti od brehov Stredozemného mora. Z mnohých spomeňme aspoň opevnené horské dedinky s vcelku netradičnou polohou a panoramatickým výhľadom do širokého okolia – neobyčajný Gourdon so stredovekým zámkom (157 m-1335 m), fantastický Bonson (119 m-841 m) alebo tajuplné Gorbio (77 m-928 m).

0