VLetenky

Azorské ostrovy s TAP Portugal od 264 EUR

Ilha do Faial
Grandiózny portugalský ostrov Ilha do Faial na Azoroch (foto: Luca Nebuloni/Flickr/CC BY 2.0)

Ak hľadáte na aktívny oddych trošku netradičnejší a súčasne nie príliš vzdialený cestovateľský cieľ, mohla by sa Vám hodiť ponuka leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (v spolupráci so SATA International) na fenomenálne portugalské súostrovie v Atlantickom oceáne pod názvom Azorské ostrovy (s odletom z viedenského medzinárodného leteckého prístavu).

Spiatočné letenky na Azorské ostrovy sa predávajú za 264 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú odlety po 1. januári 2015 (s výnimkou blackoutu 01.07.-30.09.2014), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v priebehu júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Azorské ostrovy nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 11. júna s návratom z portugalského Ponta Delgada (PDL) dňa 22. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ponta Delgada za 264 EUR (11.06.-22.06.2015)
Viedeň – Ponta Delgada za 264 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Ponta Delgada za 267 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Ponta Delgada za 7517 CZK (rezervácia v ČJ)

Azorské ostrovy

Fascinujúce Azory, AO v rámci Portugalska, tvorí deväť prekrásnych ostrovov sopečného pôvodu. Toto nádherné súostrovie Vás čaká v Atlantickom oceáne, približne 1500 km na západ od portugalských brehov (resp. od pobrežia vlastného európskeho svetadielu). Azory sa geograficky delia na tri oblasti – východná skupina zahŕňa ostrovy São Miguel, Santa Maria a Formigas, v centrálnej časti sú situované Terceira, Graciosa, São Jorge, Pico a Faial, zatiaľ čo západnú partiu vytvárajú Flores a Corvo.

Očarujúci São Miguel

Kúzelný ostrov São Miguel skrýva najľudnatejšie sídlo tohto portugalského súostrovia Ponta Delgada (v blízkosti ktorého naďabíte na medzinárodné letisko Jána Pavla II. – João Paulo II Airport) a niekoľko čarovných sopečných jazier. Na najvyšší vrch Azorských ostrovov a zároveň i celého Portugalska, impozantný stratovulkán Mt. Pico (2351 m), naďabíte na rovnomennom Ilha do Pico.

Neskutočný Flores

Neobíďte najpríťažlivejší ostrov celého súostrovia – skvelý Flores, ktorý Vás doslova “omráči” svojou krásou. Neďaleko Fajã Grande, najzápadnejšej európskej dedinky, nájdete fantastickú lokalitu Poço da Alagoinha. V teplejšom období skúste aj plavbu kajakom na (neveľmi vzdialený) dramatický skalnatý ostrovček Ilhéu de Monchique, pokladaný za najzápadnejšie miesto Európy.

Niečo pre priaznivcov alternatívnej archeológie

V nedávnej minulosti bola údajne neďaleko pobrežia ostrova Terceira (smerom na São Miguel) objavená v relatívne neveľkej hĺbke mysteriózna podmorská pyramída, ktorá by dokonca mala byť orientovaná geograficky presne podľa svetových strán. Celá táto oblasť sa nachádza pod vodou od poslednej doby ľadovej a objavili sa i teórie o súvislosti so stratenou bájnou Atlantídou.

0