VLetenky

Azorské ostrovy s TAP Portugal od 257 EUR

Azorské ostrovy
Pedras do Galego na azorskom ostrove São Miguel (foto: Mary Anne Melo/Flickr/CC BY 2.0)

Ak hľadáte na aktívny oddych trošku netradičnejší a súčasne nie príliš vzdialený cestovateľský cieľ, mohla by sa Vám hodiť ponuka leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance na grandiózne portugalské súostrovie v Atlantickom oceáne pod názvom Azorské ostrovy (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky na Azory sa predávajú za 257 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu na ostrovy São Miguel (Ponta Delgada) a Terceira (Angra do Heroísmo).

Tarifné podmienky určujú odlety od 10. októbra 2015 (okrem blackoutu 16.12.2015.-09.01.2016), min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve približne v čase od polovice októbra 2015 do konca mája 2016 (s výnimkou uvedeného vylúčeného obdobia v priebehu “zimných sviatkov”).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Azory nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 14. októbra s návratom z Ponta Delgada/São Miguel (PDL) dňa 22. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ponta Delgada za 257 EUR (14.10.-22.10.2015)
Budapešť – Ponta Delgada za 268 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Ponta Delgada za 270 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Ponta Delgada za 7201 CZK (rezervácia v NJ)

Azorské ostrovy

Fascinujúce Azory, AO v rámci Portugalska, tvorí deväť prekrásnych ostrovov sopečného pôvodu. Toto nádherné súostrovie Vás čaká v Atlantickom oceáne, približne 1500 km na západ od portugalských brehov (resp. od pobrežia vlastného európskeho svetadielu). Azory sa geograficky delia na tri oblasti – východná skupina zahŕňa ostrovy São Miguel, Santa Maria a Formigas, v centrálnej časti sú situované Terceira, Graciosa, São Jorge, Pico a Faial, zatiaľ čo západnú partiu vytvárajú Flores a Corvo.

Očarujúci São Miguel

Kúzelný ostrov São Miguel skrýva najľudnatejšie sídlo tohto portugalského súostrovia Ponta Delgada (v blízkosti ktorého naďabíte na medzinárodné letisko Jána Pavla II. – João Paulo II Airport) a niekoľko čarovných sopečných jazier. Na najvyšší vrch Azorských ostrovov a zároveň i celého Portugalska, impozantný stratovulkán Mt. Pico (2351 m), naďabíte na rovnomennom Ilha do Pico.

Neskutočný Flores

Neobíďte najpríťažlivejší ostrov celého súostrovia – úžasný Flores, ktorý Vás doslova “omráči” svojou krásou. Neďaleko Fajã Grande, najzápadnejšej európskej dedinky, nájdete fantastickú lokalitu Poço da Alagoinha. V teplejšom období skúste i plavbu kajakom na (neveľmi vzdialený) dramatický skalnatý ostrovček Ilhéu de Monchique, pokladaný za najzápadnejšie miesto Európy.

Niečo pre priaznivcov alternatívnej archeológie

V nedávnej minulosti bola údajne neďaleko pobrežia ostrova Terceira (smerom na São Miguel) objavená v relatívne neveľkej hĺbke mysteriózna podmorská pyramída, ktorá by dokonca mala byť orientovaná geograficky presne podľa svetových strán. Celá táto oblasť sa nachádza pod vodou od poslednej doby ľadovej a objavili sa aj teórie o súvislosti so stratenou bájnou Atlantídou.

2

Comments

 1. Vlastimil  február 1, 2018

  I am interesting in air ticket to Azorske sotrovy by end of February.
  Vlastimil Mikolas

  • Admin  február 1, 2018

   Dobrý deň (večer),

   Budapešť – Terceira za 193 EUR s TAP Portugal
   Odkaz na rezerváciu (24.02.-03.03.2018)