VLetenky

Azorské ostrovy s TAP Portugal od 233 EUR

Terra Nostra Garden
Parque Terra Nostra na azorskom ostrove São Miguel (foto: Michael Caven/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ hľadáte na aktívny oddych trochu netypickejší a zároveň nie príliš vzdialený cestovateľský cieľ, mohla by Vám padnúť vhod ponuka leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance na geniálne portugalské súostrovie v Atlantickom oceáne s názvom Azorské ostrovy (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na Azory sú v predaji od 6373 CZK (alebo cca 233 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska na ostrovy Terceira (Angra do Heroísmo) a São Miguel (Ponta Delgada).

Tarifné podmienky stanovujú cesty v dobe od 5. mája do 10. decembra 2015 (okrem blackoutu 16.06.-20.09.2015), min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 15. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času doby platnosti tarifu (t.j. od začiatku mája do začiatku decembra 2015 s výnimkou uvedeného vylúčeného obdobia).

Príklad rezervácie letenky na Azorské ostrovy nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 10. októbra s návratom z portugalského Ilha de Terceira (TER) dňa 15. októbra 2015 (za 233 EUR).

Iným príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Azory môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 8. októbra s návratom z Ponta Delgada/São Miguel (PDL) dňa 14. októbra 2015 (za 239 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Terceira Island za 6373 CZK (10.10.-15.10.2015)
Praha – Ponta Delgada za 6530 CZK (08.10.-14.10.2015)

Azorské ostrovy

Fantastické Azory, AO v rámci Portugalska, vytvára deväť nádherných ostrovov sopečného pôvodu. Toto prekrásne súostrovie Vás očakáva v Atlantickom oceáne, zhruba 1500 km západne od portugalských brehov (resp. od pobrežia vlastného európskeho kontinentu). Azory sa geograficky rozdeľujú na tri oblasti – východná skupina zahŕňa ostrovy São Miguel, Santa Maria a Formigas, v centrálnej partii sú položené Terceira, Graciosa, São Jorge, Pico a Faial, kým západnú časť tvoria Flores a Corvo.

Okúzľujúci São Miguel

Čarovný ostrov São Miguel ukrýva najľudnatejšie sídlo tohto portugalského súostrovia Ponta Delgada (v blízkosti ktorého narazíte na medzinárodné letisko Jána Pavla II. – João Paulo II Airport) a niekoľko kúzelných sopečných jazier. Na najvyšší vrch Azorských ostrovov a súčasne aj celého Portugalska, majestátny stratovulkán Mt. Pico (2351 m), natrafíte na rovnomennom Ilha do Pico.

Neuveriteľný Flores

Nevynechajte najpôvabnejší ostrov celého súostrovia – skvelý Flores, ktorý Vás doslova “ohúri” svojou krásou. Neďaleko Fajã Grande, najzápadnejšej európskej dedinky, nájdete fascinujúcu lokalitu Poço da Alagoinha. V teplejšom období skúste aj plavbu kajakom na (neveľmi vzdialený) magický skalnatý ostrovček Ilhéu de Monchique, považovaný za najzápadnejšie miesto Európy.

Niečo pre fanúšikov alternatívnej archeológie

V nedávnej minulosti bola údajne neďaleko pobrežia ostrova Terceira (smerom na São Miguel) objavená v pomerne neveľkej hĺbke tajuplná podmorská pyramída, ktorá by dokonca mala byť orientovaná geograficky presne podľa svetových strán. Celá táto oblasť sa nachádza pod vodou od poslednej doby ľadovej a objavili sa i teórie o súvislosti so stratenou bájnou Atlantídou.

0