VLetenky

Azorské ostrovy s TAP Portugal od 185 EUR

Azorské ostrovy
Malebné jazero Lagoa de Santiago na azorskom ostrove São Miguel (foto: Cris/Flickr/CC BY 2.0)

Ak hľadáte na aktívny oddych trochu netypickejší a zároveň nie príliš vzdialený cestovateľský cieľ, mohla by Vám padnúť vhod ponuka leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance na obdivuhodné portugalské súostrovie v Atlantickom oceáne s názvom Azorské ostrovy (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Azory sa predávajú za 185 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu na ostrovy São Miguel (Ponta Delgada).

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. júla 2017 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) od konca septembra do začiatku decembra 2017 a od začiatku januára do začiatku februára 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Azory nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 24. septembra s návratom z Ponta Delgada/São Miguel (PDL) dňa 6. októbra 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Ponta Delgada za 185 EUR (24.09.-06.10.2017)

Azorské ostrovy

Fantastické Azory, AO v rámci Portugalska, vytvára deväť nádherných ostrovov sopečného pôvodu. Toto prekrásne súostrovie Vás očakáva v Atlantickom oceáne, zhruba 1500 km na západ od portugalských brehov (resp. od pobrežia vlastného európskeho kontinentu). Azory sa geograficky rozdeľujú na tri oblasti – východná skupina zahŕňa ostrovy São Miguel, Santa Maria a Formigas, v centrálnej partii sú položené Terceira, Graciosa, São Jorge, Pico a Faial, kým západnú časť tvoria Flores a Corvo.

Okúzľujúci São Miguel

Čarovný ostrov São Miguel ukrýva najľudnatejšie sídlo tohto portugalského súostrovia Ponta Delgada (blízko ktorého natrafíte na medzinárodné letisko Jána Pavla II. – João Paulo II Airport) a niekoľko kúzelných sopečných jazier. Na najvyšší vrch Azorských ostrovov a súčasne aj celého Portugalska, majestátny stratovulkán Mt. Pico (2351 m), narazíte na rovnomennom Ilha do Pico.

Neuveriteľný Flores

Nevynechajte najpôvabnejší ostrov celého súostrovia – skvelý Flores, ktorý Vás doslova “ohúri” svojou krásou. Neďaleko Fajã Grande, najzápadnejšej európskej dedinky, nájdete fascinujúcu lokalitu Poço da Alagoinha. V teplejšom období skúste aj plavbu kajakom na (neveľmi vzdialený) magický skalnatý ostrovček Ilhéu de Monchique, považovaný za najzápadnejšie miesto Európy.

Niečo pre fanúšikov alternatívnej archeológie

V nedávnej minulosti bola údajne neďaleko pobrežia ostrova Terceira (smerom na São Miguel) objavená v pomerne neveľkej hĺbke tajomná podmorská pyramída, ktorá by dokonca mala byť orientovaná geograficky presne podľa svetových strán. Celá táto oblasť sa nachádza pod vodou od poslednej doby ľadovej a zjavili sa i teórie o súvislosti so stratenou bájnou Atlantídou.

0