VLetenky

Azorské ostrovy s TAP Portugal od 176 EUR

Azores
Jazero Lagoa do Fogo na azorskom ostrove São Miguel (foto: Maria e Fernando Cabral/Pixabay/CC0)

Ak hľadáte na aktívny oddych trošku netradičnejší a súčasne nie príliš vzdialený cestovateľský cieľ, mohla by sa Vám hodiť ponuka leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance na portugalské súostrovie v Atlantickom oceáne pod názvom Azorské ostrovy (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Ponta Delgada (na ostrove São Miguel) sa dajú kúpiť za 176 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu na ostrovy.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v čase od decembra 2018 do septembra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Azory nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 23. decembra (nedeľa) s návratom z Ponta Delgada (PDL) dňa 31. decembra 2018 (pondelok).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky na Azorské ostrovy môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 3. júna s návratom z Ponta Delgada (PDL) dňa 13. júna 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Ponta Delgada za 176 EUR (23.12.-31.12.2018)
Viedeň – Ponta Delgada za 176 EUR (03.06.-13.06.2019)

VIE_PDL
Viedeň, Rakúsko – Ponta Delgada/Azory, Portugalsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Azorské ostrovy

Fascinujúce Azory, AO v rámci Portugalska, tvorí deväť prekrásnych ostrovov sopečného pôvodu. Toto nádherné súostrovie Vás čaká v Atlantickom oceáne, približne 1500 km na západ od portugalských brehov (resp. od pobrežia vlastného európskeho kontinentu). Azory sa geograficky delia na tri oblasti – východná skupina zahŕňa ostrovy São Miguel, Santa Maria a Formigas, v centrálnej časti sú situované Terceira, Graciosa, São Jorge, Pico a Faial, kým západnú partiu vytvárajú Flores a Corvo.

Očarujúci São Miguel

Kúzelný ostrov São Miguel skrýva najľudnatejšie sídlo tohto portugalského súostrovia Ponta Delgada (v blízkosti ktorého narazíte na medzinárodné letisko Jána Pavla II. – João Paulo II Airport) a niekoľko čarovných sopečných jazier. Na najvyšší vrch Azorských ostrovov a zároveň i celého Portugalska, impozantný stratovulkán Mt. Pico (2351 m), naďabíte na rovnomennom Ilha do Pico.

Neskutočný Flores

Neobíďte najpríťažlivejší ostrov celého súostrovia – úžasný Flores, ktorý Vás doslova “omráči” svojou krásou. Neďaleko Fajã Grande, najzápadnejšej európskej dedinky, nájdete fantastickú lokalitu Poço da Alagoinha. V teplejšom období skúste i plavbu kajakom na (neveľmi vzdialený) dramatický skalnatý ostrovček Ilhéu de Monchique, pokladaný za najzápadnejšie miesto Európy.

Niečo pre priaznivcov alternatívnej archeológie

V nedávnej minulosti bola údajne neďaleko pobrežia ostrova Terceira (smerom na São Miguel) objavená v relatívne neveľkej hĺbke mysteriózna podmorská pyramída, ktorá by dokonca mala byť orientovaná geograficky presne podľa svetových strán. Celá táto oblasť sa nachádza pod vodou od poslednej doby ľadovej a zjavili sa aj teórie o súvislosti so stratenou bájnou Atlantídou.

0