VLetenky

Azorské ostrovy a Lisabon s Wizz Air a Ryanair od 158 EUR

São Miguel
Skvelý portugalský ostrov São Miguel na atlantických Azoroch (foto: Abspires40/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ hľadáte na aktívny oddych trochu netypickejší a zároveň nie príliš vzdialený cestovateľský cieľ, mohla by Vám padnúť vhod kombinovaná ponuka leteckých spoločností Wizz Air a Ryanair na geniálne portugalské súostrovie v Atlantickom oceáne pod názvom Azorské ostrovy (s odletom z Budapešti).

Na Azorské ostrovy sa máte príležitosť dopraviť za 158 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska (BUD) cez Lisabon (LIS) pri nákupe dvoch samostatných spiatočných leteniek – z budapeštianskeho leteckého prístavu do portugalskej metropoly (od 100 EUR s Wizz Air) a z Lisabonu na atlantický ostrov São Miguel (od 58 EUR s Ryanair).

Z Budapešti do Lisabonu s Wizz Air za 100 EUR

Prvou časťou itinerára bude obojsmerný let na krídlach leteckej spoločnosti Wizz Air na trase zo susedného Maďarska do portugalského veľkomesta Lisabon.

Spiatočné letenky do Lisabonu sa predávajú za 30980 HUF (alebo v prepočte cca 100 EUR) s odletom z budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 24780 HUF (asi 78 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu jarných mesiacov.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 25. mája s návratom z portugalského Lisabonu (LIS) dňa 5. júna 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Lisabon za 30980 HUF / 24780 HUF (25.05.-05.06.2015)

Z Lisabonu na Azorské ostrovy s Ryanair za 58 EUR

Druhou časťou cestovateľského itinerára budú obojsmerné letenky z Lisabonu na atlantické Azorské ostrovy pri využití novej linky leteckej spoločnosti Ryanair.

Spiatočné letenky na Azorské ostrovy sa dajú kúpiť za 58 EUR s odletom zo spomínaného Lisabonu. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas jarných mesiacov.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Azorské ostrovy môže byť odlet z Lisabonu (LIS) dňa 26. mája s návratom z portugalského Ponta Delgada (PDL) dňa 2. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Lisabon – Ponta Delgada za 58 EUR (26.05.-02.06.2015)

Celkový itinerár Azorské ostrovy s Lisabonom za 158 EUR

Pri tvorení itinerára bude treba rátať s dvoma týždennými rotáciami (pondelky a piatky) spoločnosti Wizz Air na trase z Budapešti (BUD) do Lisabonu (LIS) a trinástimi frekvenciami za týždeň (2x denne okrem soboty) v podaní Ryanairu na linke z Lisabonu (LIS) do Ponta Delgada (PDL).

Príklad cestovného itinerára:
25.05.2015 Budapešť (BUD) – Lisabon (LIS) za 55 EUR (1. letenka s Wizz Air)
26.05.2015 Lisabon (LIS) – Ponta Delgada (PDL) za 29 EUR (2. letenka s Ryanair)
02.06.2015 Ponta Delgada (PDL) – Lisabon (LIS) za 29 EUR (2. letenka s Ryanair)
05.06.2015 Lisabon (LIS) – Budapešť (BUD) za 45 EUR (1. letenka s Wizz Air)

Azorské ostrovy

Fantastické Azory, AO v rámci Portugalska, vytvára deväť nádherných ostrovov sopečného pôvodu. Toto prekrásne súostrovie Vás očakáva v Atlantickom oceáne, zhruba 1500 km na západ od portugalských brehov (resp. od pobrežia vlastného európskeho kontinentu). Azory sa geograficky rozdeľujú na tri oblasti – východná skupina zahŕňa ostrovy São Miguel, Santa Maria a Formigas, v centrálnej partii sú položené Terceira, Graciosa, São Jorge, Pico a Faial, kým západnú časť tvoria Flores a Corvo.

Okúzľujúci São Miguel

Čarovný ostrov São Miguel ukrýva najľudnatejšie sídlo tohto portugalského súostrovia Ponta Delgada (v blízkosti ktorého narazíte na medzinárodné letisko Jána Pavla II. – João Paulo II Airport) a niekoľko kúzelných sopečných jazier. Na najvyšší vrch Azorských ostrovov a súčasne aj celého Portugalska, majestátny stratovulkán Mt. Pico (2351 m), natrafíte na rovnomennom Ilha do Pico.

Neuveriteľný Flores

Nevynechajte najpôvabnejší ostrov celého súostrovia – úžasný Flores, ktorý Vás doslova “omráči” svojou krásou. Neďaleko Fajã Grande, najzápadnejšej európskej dedinky, nájdete fascinujúcu lokalitu Poço da Alagoinha. V teplejšom období skúste aj plavbu kajakom na (neveľmi vzdialený) magický skalnatý ostrovček Ilhéu de Monchique, považovaný za najzápadnejšie miesto Európy.

Niečo pre fanúšikov alternatívnej archeológie

V nedávnej minulosti bola údajne neďaleko pobrežia ostrova Terceira (smerom na São Miguel) objavená v pomerne neveľkej hĺbke tajuplná podmorská pyramída, ktorá by dokonca mala byť orientovaná geograficky presne podľa svetových strán. Celá táto oblasť sa nachádza pod vodou od poslednej doby ľadovej a objavili sa aj teórie o súvislosti so stratenou bájnou Atlantídou.

Lisabon

Pôvabný portugalský Lisabon sa môže pochváliť prívlastkom najzápadnejšieho hlavného mesta (pevninskej) Európy. V rámci európskeho kontinentu sa takisto radí medzi miesta s najteplejšími zimami (a aj preto sa jeho návštevy v chladnejšom období nemusíte obávať). Bol postavený (takisto ako Rím rovnako) na siedmich pahorkoch, pri ústí rieky Tajo (Tagus) do Atlantiku.

I keď obrovské množstvo cestovateľských špecialít Vás očakáva aj v samotnom rušnom Lisabone, v žiadnom prípade si nenechajte ujsť návštevu neďalekého historického mestečka Sintra s prekrásnym stredovekým hradom. Neveľmi ďaleko to nebudete mať ani do najzápadnejšieho bodu kontinentálnej Európy – neskutočne fotogenického mysu Cabo da Roca.

2

Comments

 1. Vladislav  december 9, 2015

  I wont sam tickek two adult and two childrens for Azory and Bergen -Norway with hotel,and now Bergen in first half of april for three days ,and in firsth half of oktober with hotel pleas family for Azory ,thaks

  • Admin  december 10, 2015

   Dobrý deň,

   aké sú preferované odletové letiská a dĺžka pobytu pri spiatočných letenkách na Azory?

   Letenkami do nórskeho Bergenu sa pri príspevku o portugalských Azorských ostrovoch nebudeme zaoberať…