VLetenky

Austrálsky Great Barrier Reef s Qatar Airways v business class od 1939 EUR

Mission Beach
Scenérie Koralového mora v pacifickom Mission Beach (foto: Paul Toogood/Flickr/CC BY 2.0)

Za krásami Great Barrier Reef v austrálskom štáte Queensland sa možno vybrať i v biznis triede spoločnosti Qatar Airways v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky v „business class“ (QR) do austrálskeho Cairns kúpite za 1939 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska pri súčasnom nákupe dvoch leteniek.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú (okrem kúpy dvoch leteniek súčasne) cesty v období 01.11.-14.12.2017, 11.01.-06.06. a 11.09.-31.10.2018, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 10. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku februára do konca mája 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky (v biznis triede QR) nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 2. mája s návratom z Cairns (CNS) dňa 15. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Cairns za 1939 EUR/osoba (02.05.-15.05.2018 / pri dvoch cestujúcich)
Praha – Cairns za 52520 CZK/osoba (02.05.-15.05.2018 / na webe QR)

Austrálsky Queensland, Great Barrier Reef a širšie okolie

Fascinujúci Great Barrier Reef

Vyše 2600 km dlhý Great Barrier Reef, najväčší systém koralových útesov na svete, spoznáte najpohodlnejšie z príťažlivého mesta Cairns v severovýchodnej Austrálii. V celej tejto gigantickej oblasti Vás čaká niekoľko prekrásnych súostroví – skúste nádherné Whitsunday Islands s pôvabnými bielymi piesočnatými plážami (položené južne od Cairns).

Dramatický Cape York

Ak máte dostatočné množstvo bohatých skúsenosti s náročným off-road jazdením v ťažkých tropických podmienkach (a zároveň nie ste pod tlakom času či finančných prostriedkov), skúste sa vypraviť po pozoruhodnej Telegraph Road na najsevernejší bod pevninskej Austrálie – relatívne odľahlý a iba dobrodružne orientovanými cestovateľmi navštevovaný polostrov, resp. mys Cape York.

Lákavá Torresova úžina

Medzinárodný letecký prístav v Cairns (CNS) môže byť takisto celkom dobrým východiskovým bodom do nesmierne pútavej oblasti Torres Strait, ktorej obyvateľstvo sa skôr kultúrne radí k neďalekej Papue Nová Guinea, avšak administratívne ho spravuje Austrália. Na ostrov Horn Island (HID) doletíte z Cairns pravidelnou linkou (denne) domácej aerolínie Qantas (QantasLink).

Susedná Papua Nová Guinea

Padnúť vhod by mohli i letecké trasy z austrálskeho Cairns do “neďalekej” Papuy Nová Guinea, keďže letenky z Európy do tohto štátu sa nezaraďujú k cenovo najatraktívnejším (a naopak patrí k častým cieľom cestovateľov z Austrálie). Odvážni dobrodruhovia majú príležitosť využiť letecké spojenia z Cairns Intl Airport (CNS) do pozoruhodného Daru (DAU) na papuánskom konci Torres Strait s Hinterland Aviation/Skytrans Airlines. Do hlavného mesta krajiny Port Moresby (POM) docestujete s leteckými spoločnosťami Air Niugini, Airlines PNG alebo Qantas/QantasLink.

0