VLetenky

Austrálsky Great Barrier Reef s Qatar Airways od 748 EUR

Hamilton Island
Čarovný tropický Hamilton Island (foto: Kevin Gibbons @ australiaphotos.co.uk /Flickr/CC BY 2.0)

Nielen potápať sa vo fenomenálnej oblasti Great Barrier Reef v austrálskom štáte Queensland sa máte šancu vďaka 5* spoločnosti Qatar Airways v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do austrálskeho Cairns možno kúpiť za 748 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letetckého prístavu. Tarifné podmienky určujú cesty v období 13.04.-30.06. a 21.07.-10.12.2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 19. apríla. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v priebehu jesene (od polovice októbra do konca novembra 2015).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 16. novembra 2015 s návratom z austrálskeho Cairns (CNS) dňa 2. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cairns za 748 EUR (16.11.-02.12.2015)
Viedeň – Cairns za 767 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Cairns za 771 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Cairns za 21083 CZK (rezervácia v ČJ)

Austrálsky Queensland, Great Barrier Reef a širšie okolie

Fascinujúci Great Barrier Reef

Vyše 2600 km dlhý Great Barrier Reef, najväčší systém koralových útesov na svete, spoznáte najpohodlnejšie z príťažlivého mesta Cairns v severovýchodnej Austrálii. V celej tejto gigantickej oblasti Vás čaká niekoľko čarokrásnych súostroví – skúste nádherné Whitsunday Islands s pôvabnými bielymi piesočnatými plážami (položené južne od Cairns).

Dramatický Cape York

Ak máte dostatočné množstvo bohatých skúsenosti s náročným off-road jazdením v ťažkých tropických podmienkach (a súčasne nie ste pod tlakom času či finančných prostriedkov), skúste sa vypraviť po pozoruhodnej Telegraph Road na najsevernejší bod pevninskej Austrálie – relatívne odľahlý a iba dobrodružne zameranými cestovateľmi navštevovaný polostrov, resp. mys Cape York.

Lákavá Torresova úžina

Medzinárodný letecký prístav v Cairns (CNS) môže byť takisto celkom dobrým východiskovým bodom do nesmierne pútavej oblasti Torres Strait, ktorej obyvateľstvo sa skôr kultúrne radí k neďalekej Papue Nová Guinea, avšak administratívne ho spravuje Austrália. Na ostrov Horn Island (HID) doputujete z Cairns pravidelnou linkou (denne) domácej aerolínie Qantas (QantasLink).

Susedná Papua Nová Guinea

Padnúť vhod by mohli i letecké trasy z austrálskeho Cairns do “neďalekej” Papuy Nová Guinea, keďže letenky z Európy do tohto štátu sa nezaraďujú k cenovo najvábivejším (a naopak patrí k častým cieľom cestovateľov z Austrálie). Odvážni dobrodruhovia majú možnosť využiť letecké spojenia z Cairns Intl Airport (CNS) do pozoruhodného Daru (DAU) na papuánskom konci Torres Strait s Hinterland Aviation/Skytrans Airlines. Do hlavného mesta krajiny Port Moresby (POM) docestujete s leteckými spoločnosťami Air Niugini, Airlines PNG alebo Qantas/QantasLink.

0