VLetenky

Austrálsky Great Barrier Reef s Qatar Airways od 730 EUR

Mission Beach
Plážové scenérie Koralového mora v pacifickom Mission Beach (foto: Paul Toogood/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen potápať sa v oblasti Great Barrier Reef v austrálskom štáte Queensland máte možnosť vďaka 5* spoločnosti Qatar Airways v spolupráci s miestnymi partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do prímorského austrálskeho Cairns sa dajú kúpiť za 730 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do maďarskej Budapešti.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 16.02.-05.07.2017 a 06.08.-10.12.2018 (s blackoutom pre návraty 10.08.-09.09.2018), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 16. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od marca do mája a od septembra do novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 1. mája s návratom z Cairns (CNS) do Budapešti (BUD) dňa 14. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Cairns – Budapešť za 730 EUR (01.05.-14.05.2018)

Austrálsky Queensland, Great Barrier Reef a širšie okolie

Fascinujúci Great Barrier Reef

Vyše 2600 km dlhý Great Barrier Reef, najväčší systém koralových útesov na svete, spoznáte najpohodlnejšie z príťažlivého mesta Cairns v severovýchodnej Austrálii. V celej tejto gigantickej oblasti Vás čaká niekoľko prekrásnych súostroví – skúste nádherné Whitsunday Islands s pôvabnými bielymi piesočnatými plážami (položené južne od Cairns).

Dramatický Cape York

Ak máte dostatočné množstvo bohatých skúsenosti s náročným off-road jazdením v ťažkých tropických podmienkach (a súčasne nie ste pod tlakom času či finančných prostriedkov), skúste sa vybrať po pozoruhodnej Telegraph Road na najsevernejší bod pevninskej Austrálie – relatívne odľahlý a iba dobrodružne zameranými cestovateľmi navštevovaný polostrov, resp. mys Cape York.

Lákavá Torresova úžina

Medzinárodné Letisko v Cairns (CNS) môže byť takisto celkom vhodným východiskovým bodom do nesmierne pútavej oblasti Torres Strait, ktorej obyvateľstvo sa skôr kultúrne radí k neďalekej Papue Nová Guinea, avšak administratívne ho spravuje Austrália. Na ostrov Horn Island (HID) doputujete z Cairns pravidelnou linkou (denne) domácej aerolínie Qantas (QantasLink).

Susedná Papua Nová Guinea

Padnúť vhod by mohli i letecké trasy z austrálskeho Cairns do “neďalekej” Papuy Nová Guinea, keďže letenky z Európy do tohto štátu sa nezaraďujú k cenovo najatraktívnejším (a naopak patrí k častým cieľom cestovateľov z Austrálie). Odvážni dobrodruhovia majú príležitosť využiť letecké spojenia z Cairns Intl Airport (CNS) do pozoruhodného Daru (DAU) na papuánskom konci Torres Strait s Hinterland Aviation/Skytrans Airlines. Do hlavného mesta krajiny Port Moresby (POM) docestujete s leteckými spoločnosťami Air Niugini, Airlines PNG alebo Qantas/QantasLink.

0