VLetenky

Austrálsky Great Barrier Reef s Qatar Airways od 708 EUR

Mission Beach
Scenérie Koralového mora v pacifickom Mission Beach (foto: Paul Toogood/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen potápať sa v oblasti Great Barrier Reef v austrálskom štáte Queensland sa máte možnosť zásluhou 5* spoločnosti Qatar Airways v spolupráci s partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho Cairns možno kúpiť za 708 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do nemeckého Berlína.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 21.09.-14.12.2017 a 11.01.-31.05.2017, min. dobu pobytu 3 dni max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 21. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas horeuvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 30. apríla s návratom z Cairns (CNS) do Berlína (TXL) dňa 14. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Cairns – Berlín za 708 EUR (30.04.-14.05.2018)

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Na letecký prískok do Berlína sa dajú využiť doleuvedené varianty:

– z Bratislavy (BTS)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Ryanair
– z Viedne (VIE)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Easy Jet

Ako doputovať do nemeckej metropoly po zemi?

Na pozemný presun do Berlína (resp. viceversa) máte príležitosť využiť nasledovné alternatívy:
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 29 EUR z Bratislavy (za túto cenu nočné vlaky)
– autobusom Flixbus z Bratislavy (resp. z Prahy)

Ak disponujete dostatočnými časovými možnosťami, zastavte sa v “tropickom letovisku” Tropical Islands (neďaleko Berlína), kde Flixbus zastavuje na linke z Prahy.

Austrálsky Queensland, Great Barrier Reef a širšie okolie

Fantastický Great Barrier Reef

Viac ako 2600 km dlhý Great Barrier Reef, najväčší systém koralových útesov na svete, spoznáte najpohodlnejšie z pôvabného mesta Cairns v severovýchodnej Austrálii. V celej tejto obrovskej oblasti Vás očakáva niekoľko nádherných súostroví – skúste prekrásne Whitsunday Islands s príťažlivými bielymi piesočnatými plážami (situované južne od Cairns).

Magický Cape York

Pokiaľ máte dostatočné množstvo bohatých skúsenosti s náročným off-road jazdením v ťažkých tropických podmienkach (a zároveň nie ste pod tlakom času či finančných prostriedkov), skúste sa vydať po pozoruhodnej Telegraph Road na najsevernejší bod pevninskej Austrálie – pomerne odľahlý a len dobrodružne orientovanými cestovateľmi navštevovaný polostrov, resp. mys Cape York.

Pútavá Torresova úžina

Medzinárodný letecký prístav v Cairns (CNS) môže byť taktiež vcelku dobrým východiskovým bodom do neskutočne lákavej oblasti Torres Strait, ktorej obyvateľstvo sa skôr kultúrne zaraďuje k neďalekej Papue Nová Guinea, avšak administratívne ho spravuje Austrália. Na ostrov Horn Island (HID) docestujete z Cairns pravidelnou linkou (denne) domácej aerolinky Qantas (QantasLink).

Susedná Papua Nová Guinea

Hodiť by sa mohli aj letecké trasy z austrálskeho Cairns do “neďalekej” Papuy Nová Guinea, keďže letenky z Európy do tohto štátu sa neradia k cenovo najvábivejším (a naopak patrí k častým cieľom cestovateľov z Austrálie). Odvážni dobrodruhovia majú šancu využiť letecké spojenia z Cairns Intl Airport (CNS) do pozoruhodného Daru (DAU) na papuánskom konci Torres Strait s Hinterland Aviation/Skytrans Airlines. Do hlavného mesta krajiny Port Moresby (POM) doputujete s leteckými spoločnosťami Air Niugini, Airlines PNG alebo Qantas/QantasLink.

0