VLetenky

Austrálsky Great Barrier Reef s Cathay Pacific od 897 EUR

Catseye Beach
Magická Catseye Beach na Hamilton Island (foto: Internet2014/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen potápať sa v grandióznej oblasti Great Barrier Reef v austrálskom štáte Queensland sa máte možnosť zásluhou najlepšej aerolínie roku 2014 (podľa rebríčka Skytrax) pod názvom Cathay Pacific v spolupráci s partnerskými Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do austrálskeho Cairns sú v predaji od 897 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 30.12.2014.-30.06.2015, 16.08.-15.12.2015 a 30.12.2015.-31.03.2016, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v čase od septembra 2015 do januára 2016.

Príkladom rezervácie letenky obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 15. decembra 2015 s návratom z austrálskeho Cairns (CNS) dňa 3. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cairns za 897 EUR (15.12.2015-03.01.2016)
Viedeň – Cairns za 913 EUR (rezervácia v NJ)

Austrálsky Queensland, Great Barrier Reef a širšie okolie

Fascinujúci Great Barrier Reef

Viac ako 2600 km dlhý Great Barrier Reef, najväčší systém koralových útesov na svete, spoznáte najpohodlnejšie z pôvabného mesta Cairns v severovýchodnej Austrálii. V celej tejto obrovitej oblasti Vás očakáva niekoľko nádherných súostroví – skúste čarokrásne Whitsunday Islands s príťažlivými bielymi piesočnatými plážami (situované južne od Cairns).

Magický Cape York

Pokiaľ máte dostatočné množstvo bohatých skúsenosti s náročným off-road jazdením v ťažkých tropických podmienkach (a zároveň nie ste pod tlakom času či finančných prostriedkov), skúste sa vypraviť po pozoruhodnej Telegraph Road na najsevernejší bod pevninskej Austrálie – pomerne odľahlý a len dobrodružne orientovanými cestovateľmi navštevovaný polostrov, resp. mys Cape York.

Pútavá Torresova úžina

Medzinárodný letecký prístav v Cairns (CNS) môže byť taktiež vcelku dobrým východiskovým bodom do neuveriteľne lákavej oblasti Torres Strait, ktorej obyvateľstvo sa skôr kultúrne zaraďuje k neďalekej Papue Nová Guinea, avšak administratívne ho spravuje Austrália. Na ostrov Horn Island (HID) docestujete z Cairns pravidelnou linkou (denne) domácej aerolínie Qantas (QantasLink).

Susedná Papua Nová Guinea

Hodiť by sa mohli aj letecké trasy z austrálskeho Cairns do “neďalekej” Papuy Nová Guinea, keďže letenky z Európy do tohto štátu sa neradia k cenovo najvábivejším (a naopak patrí k častým cieľom cestovateľov z Austrálie). Odvážni dobrodruhovia majú šancu využiť letecké spojenia z Cairns Intl Airport (CNS) do pozoruhodného Daru (DAU) na papuánskom konci Torres Strait s Hinterland Aviation/Skytrans Airlines. Do hlavného mesta krajiny Port Moresby (POM) doputujete s leteckými spoločnosťami Air Niugini, Airlines PNG alebo Qantas/QantasLink.

0