VLetenky

Austrálsky Great Barrier Reef s Cathay Pacific od 887 EUR

Cairns
Fascinujúci Great Barrier Reef (foto: (WT-shared) Queensland/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen potápať sa v obdivuhodnej oblasti Great Barrier Reef v austrálskom štáte Queensland sa možno vďaka 5* aerolínii Cathay Pacific v spolupráci s ČSA Czech Aitlines (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do austrálskeho Cairns v blízkosti Great Barrier Reef kúpite od 887 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety do 19. júna a od 13. augusta do 31. októbra 2015, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v priebehu septembra 2015 a za príplatok aj v období od mája do októbra 2015 (okrem uvádzaného blackoutu počas letných prázdnin).

Príklad rezervácie letenky obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 15. septembra s návratom z austrálskeho Cairns (CNS) dňa 30. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Cairns za 887 EUR (15.09.-30.09.2015)
Praha – Cairns za 887 EUR (rezervácia v NJ)

Austrálsky Queensland, Great Barrier Reef a širšie okolie

Fantastický Great Barrier Reef

Vyše 2600 km dlhý Great Barrier Reef, najväčší systém koralových útesov na svete, spoznáte najpohodlnejšie z príťažlivého mesta Cairns v severovýchodnej Austrálii. V celej tejto gigantickej oblasti Vás čaká niekoľko čarokrásnych súostroví – skúste nádherné Whitsunday Islands s pôvabnými bielymi piesočnatými plážami (položené južne od Cairns).

Dramatický Cape York

Ak máte dostatočné množstvo bohatých skúsenosti s náročným off-road jazdením v ťažkých tropických podmienkach (a súčasne nie ste pod tlakom času či finančných prostriedkov), skúste sa vypraviť po pozoruhodnej Telegraph Road na najsevernejší bod pevninskej Austrálie – relatívne odľahlý a iba dobrodružne zameranými cestovateľmi navštevovaný polostrov, resp. mys Cape York.

Lákavá Torresova úžina

Medzinárodný letecký prístav v Cairns (CNS) môže byť takisto celkom dobrým východiskovým bodom do neskutočne pútavej oblasti Torres Strait, ktorej obyvateľstvo sa skôr kultúrne radí k neďalekej Papue Nová Guinea, avšak administratívne ho spravuje Austrália. Na ostrov Horn Island (HID) doputujete z Cairns pravidelnou linkou (denne) domácej aerolínie Qantas (QantasLink).

Susedná Papua Nová Guinea

Padnúť vhod by mohli aj letecké trasy z austrálskeho Cairns do “neďalekej” Papuy Nová Guinea, keďže letenky z Európy do tohto štátu nepatria k cenovo najvábivejším (a naopak patrí k častým cieľom cestovateľov z Austrálie). Odvážni dobrodruhovia majú príležitosť využiť letecké spojenia z Cairns Intl Airport (CNS) do pozoruhodného Daru (DAU) na papuánskom konci Torres Strait s Hinterland Aviation/Skytrans Airlines. Do hlavného mesta krajiny Port Moresby (POM) docestujete s leteckými spoločnosťami Air Niugini, Airlines PNG alebo Qantas/QantasLink.

0