VLetenky

Austrálsky Great Barrier Reef s Cathay Pacific od 757 EUR

Great Barrier Reef
Prekrásny tropický ostrovček Lady Eliott Island, najjužnejší ostrov koralového Great Barrier Reef
(foto: Underwater Earth – www.catlinseaviewsurvey.com /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen potápať sa v obdivuhodnej oblasti Great Barrier Reef v austrálskom štáte Queensland sa máte príležitosť vďaka spoločnosti Cathay Pacific z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do austrálskeho Cairns (na severovýchode Queensland) sa predávajú od 757 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase 01.11.-15.12.2015 a 30.12.2015-31.03.2016, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 10. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) od konca februára do konca marca 2016.

Príklad rezervácie letenky obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 29. marca s návratom z austrálskeho Cairns (CNS) dňa 13. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cairns za 757 EUR (29.03.-13.04.2016)
Viedeň – Cairns za 784 EUR (rezervácia v NJ)

Austrálsky Queensland, Great Barrier Reef a širšie okolie

Fantastický Great Barrier Reef

Vyše 2600 km dlhý Great Barrier Reef, najväčší systém koralových útesov na svete, spoznáte najpohodlnejšie z príťažlivého mesta Cairns v severovýchodnej Austrálii. V celej tejto gigantickej oblasti Vás čaká niekoľko prekrásnych súostroví – skúste nádherné Whitsunday Islands s pôvabnými bielymi piesočnatými plážami (položené naj uh od Cairns).

Dramatický Cape York

Ak máte dostatočné množstvo bohatých skúsenosti s náročným off-road jazdením v ťažkých tropických podmienkach (a súčasne nie ste pod tlakom času či finančných prostriedkov), skúste sa vydať po strastiplnej Telegraph Road na najsevernejší bod kontinentálnej Austrálie – relatívne odľahlý a iba dobrodružne zameranými cestovateľmi navštevovaný polostrov, resp. mys Cape York.

Lákavá Torresova úžina

Medzinárodný letecký prístav v Cairns (CNS) môže byť takisto celkom vhodným východiskovým bodom do nesmierne pútavej oblasti Torres Strait, ktorej obyvateľstvo sa skôr kultúrne radí k neďalekej Papue Nová Guinea, avšak administratívne ho spravuje Austrália. Na ostrov Horn Island (HID) doputujete z Cairns pravidelnou linkou (denne) domácej aerolínie Qantas (QantasLink).

Susedná Papua Nová Guinea

Padnúť vhod by mohli i letecké trasy z austrálskeho Cairns do “neďalekej” Papuy Nová Guinea, keďže letenky z Európy do tohto štátu nepatria k cenovo najvábivejším (a naopak sa radí k častým cieľom cestovateľov z Austrálie). Odvážni dobrodruhovia majú možnosť využiť letecké spojenia z Cairns Intl Airport (CNS) do malebného Daru (DAU) na papuánskom konci Torres Strait s Hinterland Aviation/Skytrans Airlines. Do hlavného mesta krajiny Port Moresby (POM) docestujete s leteckými spoločnosťami Air Niugini, Airlines PNG alebo Qantas/QantasLink.

0