VLetenky

Austrálsky Great Barrier Reef s British Airways od 790 EUR

Whitsunday Island
Kúzelná Whitehaven Beach na ostrove Whitsunday Island (foto: Damien Dempsey/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen potápať sa v geniálnej oblasti Great Barrier Reef v austrálskom štáte Queensland máte príležitosť pri využití zaujímavého tarifu spoločnosti British Airways v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z pražského letiska Václava Havla).

Spiatočné letenky do austrálskeho Cairns kúpite za 6631 HKD (alebo v prepočte cca 790 EUR) s odletom zo spomínanej Prahy. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 20. augusta do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 5. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) počas novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky ku Great Barrier Reef nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 3. novembra 2015 s návratom z austrálskeho Cairns (CNS) dňa 19. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Cairns za 6631 HKD (03.11.-19.11.2015)

Austrálsky Queensland, Great Barrier Reef a širšie okolie

Fantastický Great Barrier Reef

Viac ako 2600 km dlhý Great Barrier Reef, najväčší systém koralových útesov na svete, spoznáte najpohodlnejšie z pôvabného mesta Cairns v severovýchodnej Austrálii. V celej tejto obrovskej oblasti Vás očakáva niekoľko nádherných súostroví – skúste prekrásne Whitsunday Islands s príťažlivými bielymi piesočnatými plážami (situované na juh od Cairns).

Magický Cape York

Pokiaľ máte dostatočné množstvo bohatých skúsenosti s náročným off-road jazdením v ťažkých tropických podmienkach (a zároveň nie ste pod tlakom času či finančných prostriedkov), skúste sa vydať po dramatickej Telegraph Road na najsevernejší bod kontinentálnej Austrálie – pomerne odľahlý a len dobrodružne orientovanými cestovateľmi navštevovaný polostrov, resp. mys Cape York.

Lákavá Torresova úžina

Medzinárodný letecký prístav v Cairns (CNS) môže byť taktiež vcelku výhodným východiskovým bodom do nesmierne pútavej oblasti Torres Strait, ktorej obyvateľstvo sa skôr kultúrne zaraďuje k neďalekej Papue Nová Guinea, avšak administratívne ho spravuje Austrália. Na ostrov Horn Island (HID) docestujete z Cairns pravidelnou linkou (denne) domácej aerolinky Qantas (QantasLink).

Susedná Papua Nová Guinea

Hodiť by sa mohli aj letecké trasy z austrálskeho Cairns do “neďalekej” Papuy Nová Guinea, keďže letenky z Európy do tohto štátu sa neradia k cenovo najvábivejším (a naopak patrí k častým cieľom cestovateľov z Austrálie). Odvážni dobrodruhovia majú šancu využiť letecké spojenia z Cairns Intl Airport (CNS) do pozoruhodného Daru (DAU) na papuánskom konci Torres Strait s Hinterland Aviation/Skytrans Airlines. Do hlavného mesta krajiny Port Moresby (POM) doputujete s leteckými spoločnosťami Air Niugini, Airlines PNG alebo Qantas/QantasLink.

0