VLetenky

Austrálske Sydney so Scoot od 618 EUR

Sydney
Privítanie Nového roku v austrálskom Sydney (foto: Rob Chandler/Flickr/CC BY-SA 2.0)

V prichádzajúcom Novom roku prajeme obrovské množstvo iba tých správnych rozhodnutí, odvážnych plánov a na 100% splnených želaní aj cestovateľských snov, ale samozrejme i mnoho šťastných ciest s vždy dobrým koncom 🙂 Šťastný nový rok 2018 želajú všetkým našim cestovateľom VL…

Na výpravu do austrálskeho štátu New South Wales (aj v priebehu letných prázdnin) zvádza ponuka singapurskej aerolinky Scoot (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Sydney sa predávajú za 618 EUR s odletom z nemeckého hlavného mesta Berlín.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v čase od 20. júna do 22. októbra 2018 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca júla do konca augusta 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z nemeckého Berlína (TXL) dňa 3. augusta (piatok) s návratom z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 18. augusta 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Berlín – Sydney za 618 EUR (03.08.-18.08.2018)

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Na letecký prískok do Berlína sa dajú využiť doleuvedené alternatívy:

– z Bratislavy (BTS)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Ryanair
– z Viedne (VIE)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Easy Jet

Ako doputovať do nemeckej metropoly po zemi?

Na pozemný presun do Berlína (resp. viceversa) máte príležitosť využiť nasledovné varianty:
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 29 EUR z Bratislavy (za túto cenu nočné vlaky)
– autobusom Flixbus z Bratislavy (resp. z Prahy)

Ak disponujete dostatočnými časovými možnosťami, stavte sa v “tropickom letovisku” Tropical Islands (neďaleko Berlína), kde Flixbus zastavuje na linke z Prahy.

Sydney

Najpopulárnejšie špeciality v centre Sydney

Príjemné 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás čaká pri brehoch majestátneho Tichého oceánu, v juhovýchodnej partii Austrálie. K povinným jazdám patrí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľad na celé Sydney so širokým okolím si doprajte zo Sydney Tower.

Excelentné pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) celkom ľahko docestujete na prekrásnu Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej časti (Eastern Beaches) zahŕňajú legendárnu Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na vynikajúcu Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fantastická živočíšna ríša

S jedinečnou miestnou faunou a flórou sa skúste lepšie zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri istej dávke šťastia snáď “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie varianty spokojného trávenia pobytu

Celú gigantickú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať šancu taktiež obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie mimoriadne) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s dramatickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0