VLetenky

Austrálske Sydney s China Southern Airlines od 647 EUR

Bondi Beach
Privítanie Nového roku v austrálskom Sydney (foto: Rob Chandler/Flickr/CC BY-SA 2.0)

V (pomaly, ale isto) prichádzajúcom Novom roku prajeme obrovské množstvo iba tých správnych rozhodnutí, odvážnych plánov a na 100% splnených želaní i cestovateľských snov, ale samozrejme aj mnoho šťastných ciest s vždy dobrým koncom 🙂 Šťastný nový rok 2020 želajú všetkým našim cestovateľom VL 🙂

Na prehliadku New South Wales v ďalekej Austrálii (v závere letnej sezóny) zvádza ponuka leteckej spoločnosti China Southern Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Sydney sú v predaji za 647 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. januára do 31. marca 2020, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 9. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas februára a marca 2020.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. februára a návrat z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 9. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sydney za 647 EUR (25.02.-09.03.2020)

VIE-SYD
Viedeň, Rakúsko – Sydney, Austrália (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sydney

Najobľúbenejšie pozoruhodnosti v centre Sydney

Príjemné 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás čaká pri brehoch majestátneho Tichého oceánu, v juhovýchodnej partii Austrálie. Medzi povinné jazdy patrí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky ako na dlani vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľadom na celé Sydney so širokánskym okolím sa pokochajte zo Sydney Tower.

Výborné pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) celkom ľahko doputujete na prekrásnu Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej časti (Eastern Beaches) zahŕňajú svetoznámu Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na vynikajúcu Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fantastická živočíšna ríša

S jedinečnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri určitej dávke šťastia azda “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy pokojného trávenia pobytu

Celú gigantickú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať šancu rovnako obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nebudú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie výnimočné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s dramatickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0