VLetenky

Austrálske Sydney s China Eastern Airlines od 588 EUR

NYE in Sydney
Privítanie Nového roku v austrálskom Sydney (foto: Rob Chandler/Flickr/CC BY-SA 2.0)

V prichádzajúcom Novom roku želáme obrovské množstvo len tých správnych rozhodnutí, odvážnych plánov a na 100% splnených želaní i cestovateľských snov, ale samozrejme aj mnoho šťastných ciest s vždy dobrým koncom 🙂 Šťastný nový rok 2019 prajú všetkým našim cestovateľom VL 🙂

Na výpravu do štátu New South Wales v ďalekej Austrálii (na konci letnej sezóny) zvádza zaujímavý tarif leteckej spoločnosti China Eastern Airlines z aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Sydney sú v predaji za 588 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. marca do 31. marca 2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu (t.j. počas marca 2019).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 14. marca (štvrtok) a návrat z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 30. marca 2019 (sobota).

Rezervácia letenky:
Praha – Sydney za 588 EUR (16.03.-30.03.2019 / štvrtok – sobota)

PRG-SYD
Praha, Česká republika – Sydney, Austrália (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sydney

Najobľúbenejšie špeciality v centre Sydney

Príjemné 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás čaká pri brehoch majestátneho Tichého oceánu, v juhovýchodnej partii Austrálie. Medzi povinné jazdy patrí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky ako na dlani vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľadom na celé Sydney so širokým okolím sa pokochajte zo Sydney Tower.

Výborné pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (blízko “Opery”) celkom ľahko docestujete na prekrásnu Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej časti (Eastern Beaches) zahŕňajú preslávenú Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na vynikajúcu Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fantastická živočíšna ríša

S jedinečnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri istej dávke šťastia azda “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy pokojného trávenia pobytu

Celú gigantickú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať šancu taktiež poobdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nebudú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie neobyčajné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s dramatickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0