VLetenky

Austrálske Sydney s China Eastern Airlines od 527 EUR

Bondi Beach
Bondi Beach, obľúbené miesto v Sydney nielen v lete (foto: Gary Bembridge/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu do štátu New South Wales v ďalekej Austrálii láka ponuka spoločnosti China Eastern Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Sydney sa predávajú za 527 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 1. marca do 31. mája 2018, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 10. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas apríla a mája 2018.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 22. apríla a návrat z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 12. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Sydney za 527 EUR (22.04.-12.05.2018)

PRG-SYD

Sydney

Najpopulárnejšie pozoruhodnosti v centre Sydney

Pohodové 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás očakáva pri brehoch impozantného Tichého oceánu, v juhovýchodnej časti Austrálie. Medzi povinné jazdy patrí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľadom na celé Sydney so širokým okolím sa potešte zo Sydney Tower.

Vynikajúce pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (blízko “Opery”) vcelku ľahko doputujete na nádhernú Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej partii (Eastern Beaches) zahŕňajú legendárnu Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na výbornú Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fascinujúca živočíšna ríša

S unikátnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri určitej dávke šťastia snáď “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy pokojného trávenia pobytu

Celú obrovitú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať príležitosť takisto obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie nezvyčajné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s magickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0