VLetenky

Austrálske Sydney s Air China od 634 EUR

Sydney
Bondi Beach, populárne miesto v Sydney nielen v lete (foto: Max Howell/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na cestu do štátu New South Wales na juhovýchode “krajiny protinožcov” láka ponuka leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Sydney sú v predaji za 634 EUR s odletom z poľského hlavného mesta Varšava.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.02.-20.02., 27.02.-21.03. a 02.04.-20.06.2018 (okrem návratov 11.02.-16.02. a 15.07.-31.08.2018), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku apríla do konca júna 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z poľskej Varšavy (WAW) dňa 11. apríla s návratom z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 28. apríla 2018.

Rezervácia letenky:
Varšava – Sydney za 634 EUR (11.04.-28.04.2018)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte príležitosť vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava.

WAW-SYD

Sydney

Najobľúbenejšie pozoruhodnosti v centre Sydney

Pohodové 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás očakáva pri brehoch impozantného Tichého oceánu, v juhovýchodnej časti Austrálie. K povinným jazdám patrí návšteva najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľad na celé Sydney so širokým okolím si dožičte zo Sydney Tower.

Excelentné pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) vcelku ľahko docestujete na nádhernú Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej partii (Eastern Beaches) zahŕňajú preslávenú Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na výbornú Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fascinujúca živočíšna ríša

S unikátnou miestnou faunou a flórou sa skúste lepšie zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri istej dávke šťastia azda “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie varianty spokojného trávenia pobytu

Celú obrovitú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať šancu takisto obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie výnimočné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s magickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0