VLetenky

Austrálske Northern Territory s Emirates od 810 EUR

Northern Territory
Sugestívna panoráma Ayers Rock v červenom srdci Austrálie (foto: Ted Wemwemwem/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu (nielen) severnej Austrálie možno využiť ponuku spoločnosti Emirates (v spolupráci s partnermi) na palube Airbusu A380 i s možnosťou prehliadky Singapuru (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do severoaustrálskej metropoly Darwin sa dajú kúpiť za 810 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do 2. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od konca apríla do začiatku júna 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Northern Territory môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. mája a návrat zo severoaustrálskeho Darwinu (DRW) dňa 19. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Darwin za 810 EUR (03.05.-19.05.2016 / manuálne zadanie)
Budapešť – Darwin za 22021 CZK (03.05.-19.05.2016 / priamy odkaz)

Darwin a Northern Territory

Pôsobivý Darwin, administratívno-kultúrne centrum Severného teritória, leží na úplnom severe krajiny pri pobreží Timor Sea (v mikroregióne “Top End”). Za pozornosť istotne stojí najväčší austrálsky národný park pod názvom Kakadu, ktorý sa nachádza od Darwinu juhovýchodným smerom. Vyše 300 km južne od neho naďabíte na Katherine s neďalekým Katherine Gorge v Nitmiluk National Park.

Cestovateľskou “povinnou jazdou” by mala byť nepochbyne i návšteva stredoaustrálskeho mesta Alice Springs vo fascinujúcej oblasti “Red Centre”. V tomto regióne nájdete i povestné Uluru (Ayers Rock) a ďalšie nemenej pútavé skalné útvary Kata Tjuta – národný park Uluru-Kata Tjuta National Park. Impresívny Kings Canyon Vás čaká vo Watarrka National Park.

0