VLetenky

Austrálske Melbourne so Scoot od 605 EUR

Ninety Mile Beach
Ninety Mile Beach meria približne 150 km /foto: John O’Neill (jjron)/Wikimedia Commons/CC0/

Na výlet do austrálskeho štátu Victoria (aj v období letných prázdnin) vábi ponuka singapurskej aerolínie Scoot (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Melbourne sa dajú kúpiť za 605 EUR s odletom z nemeckého hlavného mesta Berlín.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v čase od 20. júna do 25. októbra 2018 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca júla do polovice augusta 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z nemeckého Berlína (TXL) dňa 27. júla (piatok) s návratom z austrálskeho Melbourne (MEL) dňa 18. augusta 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Berlín – Melbourne za 605 EUR (27.07.-18.08.2018)

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Na letecké priblíženie do Berlína možno využiť doleuvedené alternatívy:

– z Bratislavy (BTS)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Ryanair
– z Viedne (VIE)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Easy Jet

Ako docestovať do nemeckej metropoly po zemi?

Na pozemný presun do Berlína (resp. viceversa) máte šancu využiť nasledovné varianty:
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 29 EUR z Bratislavy (za túto cenu nočné vlaky)
– autobusom Flixbus z Bratislavy (resp. z Prahy)

Pokiaľ disponujete dostatočnými časovými možnosťami, stavte sa v “tropickom letovisku” Tropical Islands (neďaleko Berlína), kde Flixbus zastavuje na linke z Prahy.

Melbourne (Victoria)

Juhoaustrálske Melbourne už dlhší čas súperí so svojím odvekým súperom Sydney o titul najľudnatejšieho austrálskeho veľkomesta. Vo svete ho preslávili hlavne populárne tenisové turnaje Australia Open zo série Grand Slam a legendárne preteky F1 Grand Prix. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť impresívny neďaleký ostrov Phillip Island s gigantickými kolóniami tučniakov.

Skvelé širšie okolie Melbourne

Obľúbené Melbourne môže byť taktiež vcelku výhodným východiskovým miestom na návštevu vskutku pôvabnej austrálskej Tasmánie (možno trochu vzdialene pripomínajúcej Nový Zéland) – nachádzajúcej sa cca 300 km smerom na juh. Pokiaľ disponujete dostatočným časovým fondom, skúste sa vybrať po fantastickej Great Ocean Road, vinúcej sa okolo pobrežia juhozápadnej Viktórie.

0