VLetenky

Austrálske Gold Coast so Scoot od 579 EUR

Surfers Paradise
Fotogenická panoráma Surfers Paradise v oblasti Gold Coast (foto: Petra Bensted/Flickr/CC BY 2.0)

Ponuka singapurskej leteckej spoločnosti Scoot volá (aj v období letných prázdnin) za krásami nielen austrálskeho Gold Coast (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Gold Coast (v štáte Queensland na severovýchode Austrálie) sú v predaji za 579 EUR s odletom z nemeckého hlavného mesta Berlín.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v čase od 20. júna do 23. októbra 2018 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým na konci júla / na začiatku augusta 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z nemeckého Berlína (TXL) dňa 25. júla s návratom z austrálskeho Gold Coast (OOL) dňa 7. augusta 2018.

Rezervácia letenky:
Berlín – Gold Coast za 579 EUR (25.07.-07.08.2018)

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Na letecký prískok do Berlína možno využiť doleuvedené varianty:

– z Bratislavy (BTS)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Ryanair
– z Viedne (VIE)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Easy Jet

Ako docestovať do nemeckej metropoly po zemi?

Na pozemný presun do Berlína (resp. viceversa) máte príležitosť využiť nasledovné varianty:
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 29 EUR z Bratislavy (za túto cenu nočné vlaky)
– autobusom Flixbus od 27 EUR z Bratislavy (od 19 EUR z Prahy)

Pokiaľ disponujete dostatočnými časovými možnosťami, stavte sa v geniálnom “tropickom letovisku” Tropical Islands (neďaleko Berlína), kde Flixbus zastavuje na linke z Prahy.

Queensland (juh)

Skvelé pláže Pacifiku v oblastiach Gold Coast a Sunshine Coast

Vyše 2-miliónové Brisbane, metropola Quenslandu, obsadzuje tretiu pozíciu v poradí najľudnatejších austrálskych miest. Návštevu Queenslandu začnite v prímorskom Gold Coast, ktoré sa nachádza na juh od Brisbane smerom k hraniciam so štátom Nový Južný Wales (New South Wales). Ak sa vyberiete opačným smerom, natrafíte na oblasť pobrežných miest a letovísk s názvom Sunshine Coast.

Fenomenálne pacifické ostrovy neďaleko pevniny

Po asi 200 km nájdete niekoľko kilometrov od pobrežia Queenslandu okúzľujúci ostrov Frasier Island. Viac ako 900 km na sever od Brisbane Vás očakáva už v oblasti Great Barrier Reef (najväčšieho systému koralových útesov planéty) Whitsunday Islands s bielymi piesočnatými plážami. So samotným (cez 2000 km dlhým) Veľkým bariérovým útesom sa však najlepšie zoznámite z Cairns.

0