VLetenky

Austrálske Gold Coast so Scoot od 476 EUR

Surfers Paradise
Scenérie prímorskej oblasti Gold Coast (foto: Gscarborough/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Lákavá ponuka singapurskej leteckej spoločnosti Scoot zvádza na výpravu za krásami (nielen) austrálskeho Gold Coast (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Gold Coast (v štáte Queensland na severovýchode Austrálie) sa dajú kúpiť za 476 EUR s odletom z nemeckého hlavného mesta Berlín.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v čase od 20. júna do 23. októbra 2018 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým na konci júna / na začiatku júla 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z nemeckého Berlína (TXL) dňa 24. júna s návratom z austrálskeho Gold Coast (OOL) dňa 7. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Berlín – Gold Coast za 476 EUR (24.06.-07.07.2018)

BER-OOL

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Na letecké priblíženie do Berlína sa dajú využiť doleuvedené alternatívy:
– z Bratislavy (BTS)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Ryanair
– z Viedne (VIE)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Easy Jet

Ako docestovať do nemeckej metropoly po zemi?

Na pozemný presun do Berlína (resp. viceversa) máte šancu využiť nasledovné alternatívy:
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 29 EUR z Bratislavy (za túto cenu nočné vlaky)
– autobusom Flixbus od 27 EUR z Bratislavy (od 19 EUR z Prahy)

Ak disponujete dostatočnými časovými možnosťami, stavte sa vo fenomenálnom “tropickom letovisku” Tropical Islands (neďaleko Berlína), kde Flixbus zastavuje na linke z Prahy.

Queensland (juh)

Úžasné pláže Pacifiku v oblastiach Gold Coast a Sunshine Coast

Viac ako 2-miliónové Brisbane, metropola Quenslandu, obsadzuje tretiu priečku v rebríčku najľudnatejších austrálskych miest. Prehliadku Queenslandu začnite v prímorskom Gold Coast, ktoré sa nachádza na juh od Brisbane smerom k hraniciam so štátom Nový Južný Wales (New South Wales). Ak budete pokračovať z Brisbane ďalej na sever, naďabíte na oblasť pobrežných miest a letovísk pod názvom Sunshine Coast.

Geniálne pacifické ostrovy neďaleko pevniny

Po asi 200 km nájdete niekoľko kilometrov od pobrežia Queenslandu očarujúci ostrov Frasier Island. Vyše 900 km severne od Brisbane Vás čaká už v oblasti Great Barrier Reef (najväčšieho systému koralových útesov Zeme) Whitsunday Islands s bielymi piesočnatými plážami. So samotným (cez 2000 km dlhým) Veľkým bariérovým útesom sa však najlepšie zoznámite z mesta Cairns.

0