VLetenky

Austrálske Gold Coast s British Airways od 732 EUR

Sea World
Excelentný zábavný tématický park Sea World Gold Coast (foto: Mads Bødker/Flickr/CC BY 2.0)

Zaujímavý tarif spoločnosti British Airways v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld vábi za pôvabmi (nielen) austrálskeho Gold Coast v pohodovej krajine protinožcov (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do Brisbane (v štáte Queensland na severovýchode Austrálie) sa dajú kúpiť za 6143 HKD (alebo v prepočte cca 732 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety od 20. augusta do 30. novembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 5. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä (s odletmi) počas novembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do oblasti Gold Coast môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 3. novembra s návratom z Brisbane (BNE) dňa 19. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Brisbane za 6143 HKD (03.11.-19.11.2015)

Brisbane a širšie okolie

Úžasné pláže Pacifiku v oblastiach Gold Coast a Sunshine Coast

Viac ako 2-miliónové Brisbane obsadzuje tretiu priečku v rebríčku najľudnatejších austrálskych miest. Návštevu Queenslandu začnite v prímorskom Gold Coast, ktoré sa leží na juh od Brisbane smerom k hraniciam so štátom Nový Južný Wales (New South Wales). Ak sa vydáte opačným smerom, naďabíte na oblasť pobrežných miest a letovísk pod názvom Sunshine Coast.

Geniálne pacifické ostrovy neďaleko pevniny

Po asi 200 km nájdete niekoľko kilometrov od pobrežia Queenslandu očarujúci ostrov Frasier Island. Viac ako 900 km severne od Brisbane Vás čaká už v oblasti Great Barrier Reef (najväčšieho systému koralových útesov zemegule) Whitsunday Islands s bielymi piesočnatými plážami. So samotným (viac ako 2000 km dlhým) Veľkým bariérovým útesom sa však najlepším spôsobom zoznámite z Cairns.

0