VLetenky

Austrália so Scoot od 555 EUR

Nature's Window
Prírodné scenérie „Nature’s Window“ v Kalbarri National Park (foto: Mark Ireland/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu (nielen) Západnej Austrálie máte príležitosť využiť (aj v priebehu letných prázdnin) ponuku singapurskej aerolínie Scoot (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do západoaustrálskej metropoly Perth sa dajú kúpiť za 555 EUR s odletom z nemeckého hlavného mesta Berlín.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v čase od 20. júna do 24. októbra 2018 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca júla do konca augusta 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie letenky do Austrálie môže byť odlet z nemeckého Berlína (TXL) dňa 1. augusta a návrat z austrálskeho Perthu (PER) dňa 15. augusta 2018.

Rezervácia letenky:
Berlín – Perth za 555 EUR (01.08.-15.08.2018)

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Na letecké priblíženie do Berlína sa dajú využiť doleuvedené varianty:

– z Bratislavy (BTS)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Ryanair
– z Viedne (VIE)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Easy Jet

Ako doputovať do nemeckej metropoly po zemi?

Na pozemný presun do Berlína (resp. viceversa) máte šancu využiť nasledovné alternatívy:
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 29 EUR z Bratislavy (za túto cenu nočné vlaky)
– autobusom Flixbus od 27 EUR z Bratislavy (od 19 EUR z Prahy)

Ak disponujete dostatočnými časovými možnosťami, zastavte sa vo fenomenálnom “tropickom letovisku” Tropical Islands (neďaleko Berlína), kde Flixbus zastavuje na linke z Prahy.

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), Vás čaká pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. I keď samotný Perth sa určite zaraďuje medzi atraktívne mestá, nemenej pútavé nebudú ani rozličné ďalšie lokality v podstate po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, položenom v Indickom oceáne, zhruba 20 km na západ od pobrežia, resp. “perthskej” aglomerácie.

Geniálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po viac ako 150 km cesty z Perthu na sever natrafíte na Namburg National Park s mysterióznymi vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km na sever od metropoly Západnej Austrálie sa rozprestiera ďalší úžasný národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V lákavom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte možnosť zaplávať si o niekoľko stoviek kilometrov na sever – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Neskutočne fotogenické pláže a dramatické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara naďabíte na okúzľujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, istotne očarí svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte aj počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si dožičte v pieskovcovom Purnululu N.P. v Kimberley.

0