VLetenky

Austrália s Turkish Airlines od 757 EUR

Turquoise Bay
Západoaustrálska Turquoise Bay (Indický oceán) pri Exmouth (foto: Robert Young/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu (nielen) Západnej Austrálie máte šancu využiť ponuku leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (v spolupráci s partnerským aerolíniami) aj s odletom z Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do záapdoaustrálskej metropoly Perth sa dajú kúpiť za 757 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu ceneu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od februára do mája a od septembra do októbra 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie letenky do Austrálie môže byť odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 28. februára a návrat z austrálskeho Perthu (PER) dňa 13. marca 2018.

Rezervácia letenky:
Košice – Perth za 757 EUR (28.02.-13.03.2018)

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), Vás očakáva pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. Aj keď samotný Perth sa istotne radí medzi atraktívne mestá, nemenej lákavé nebudú ani rôzne ďalšie lokality prakticky po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, situovanom v Indickom oceáne, približne 20 km na západ od pobrežia, resp. “perthskej” aglomerácie.

Fenomenálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po vyše 150 km cesty z Perthu na sever naďabíte na Namburg National Park s tajomnými vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km na sever od metropoly Západnej Austrálie sa rozkladá ďalší skvelý národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V pútavom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte možnosť si zaplávať o niekoľko stoviek kilometrov na sever – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Nesmierne fotogenické pláže a magické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara narazíte na očarujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, určite okúzli svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte i počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si doprajte v pieskovcovom Purnululu N.P. v Kimberley.

0