VLetenky

Austrália s Turkish Airlines od 721 EUR

Nature's Window
Prírodné scenérie “Nature’s Window” v Kalbarri National Park (foto: Robert Young/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku (nielen) Západnej Austrálie máte možnosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Turkish Airlines (zo Star Alliance) v spolupráci s partnerským aerolinkami (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Perthu sa dajú kúpiť za 721 EUR s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu. V cene 752 EUR možno letieť aj z viedenského letiska.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v období od konca augusta 2016 do konca apríla 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 14. septembra a návrat zo západoaustrálskeho Perthu (PER) dňa 28. septembra 2016 (za 721 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 14. septembra a návrat z austrálskeho Perthu (PER) dňa 28. septembra 2016 (za 752 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Perth za 721 EUR (14.09.-28.09.2016)
Viedeň – Perth za 752 EUR (14.09.-28.09.2016)

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), Vás čaká pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. I keď samotný Perth sa určite zaraďuje medzi pútavé mestá, nemenej atraktívne nebudú ani rozličné ďalšie lokality v podstate po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, položenom v Indickom oceáne, zhruba 20 km na západ od pobrežia, resp. “perthskej” aglomerácie.

Geniálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po viac ako 150 km cesty z Perthu na sever natrafíte na Namburg National Park s mysterióznymi vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km na sever od metropoly Západnej Austrálie sa rozprestiera ďalší skvelý národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V lákavom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte príležitosť si zaplávať o niekoľko stoviek kilometrov na sever – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Neuveriteľne fotogenické pláže a dramatické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara natrafíte na okúzľujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, istotne očarí svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte aj počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si dožičte v pieskovcovom Purnululu N.P. v Kimberley.

0