VLetenky

Austrália s Qatar Airways v business class od 1889 EUR

Sydney
Obľúbená oblasť Bondi Beach v austrálskom Sydney (foto: Mark Raskino/Wikimedia Commons/CC0)

Na výpravu za prírodnými pokladmi krajiny protinožcov (počas hlavnej sezóny) máte možnosť letieť aj v biznis triede päťhviezdičkovej spoločnosti Qatar Airways z aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky v „business class“ (QR) do austrálskeho veľkomesta Sydney sú v predaji za 1889 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska pri súčasnom nákupe dvoch leteniek.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú (okrem kúpy dvoch leteniek súčasne) cesty v období 01.11.-14.12.2017, 11.01.-06.06. a 11.09.-31.10.2018, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 10. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku februára do konca mája 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky (v biznis triede QR) do Austrálie môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 11. februára (nedeľa) s návratom zo Sydney (SYD) dňa 25. februára 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Praha – Sydney za 1889 EUR/osoba v biznis triede (11.02.-25.02.2018 / pri dvoch cestujúcich)
Praha – Sydney za 51704 CZK/osoba v biznis triede (11.02.-25.02.2018 / na webe QR)

Sydney

Najpopulárnejšie špeciality v centre Sydney

Príjemné 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás čaká pri brehoch majestátneho Tichého oceánu, v juhovýchodnej partii Austrálie. K povinným jazdám patrí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľad na celé Sydney so širokým okolím si doprajte zo Sydney Tower.

Výborné pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) celkom ľahko docestujete na prekrásnu Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej časti (Eastern Beaches) zahŕňajú preslávenú Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na vynikajúcu Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fantastická živočíšna ríša

S jedinečnou miestnou faunou a flórou sa skúste lepšie zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri istej dávke šťastia snáď “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie varianty spokojného trávenia pobytu

Celú gigantickú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať šancu taktiež obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie mimoriadne) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s dramatickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0