VLetenky

Austrália s Qatar Airways od 779 EUR

Sydney
Večerný pohľad na Sydney Harbour Bridge a Opera House (foto: Matthew Wu/Flickr/CC BY 2.0)

Za neuveriteľným prírodným bohatstvom pohodovej krajiny protinožcov vábi zaujímavý tarif 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Sydney (v štáte New South Wales) sú v predaji za 779 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 15. apríla 2016 do 31. marca 2017 (s výnimkou odletov v čase 21.07.-02.08. a návratov v dobe 18.08.-28.08./15.12.2016-15.01.2017), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do 17. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného obdobia platnosti tarifu (okrem uvedených blackoutov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Budapešti (bUD) dňa 2. mája a návrat zo Sydney (SYD) do Viedne (VIE) dňa 16. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Sydney – Viedeň za 779 EUR (02.05.-16.05.2016)
Budapešť – Sydney – Viedeň za 812 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Sydney – Viedeň za 22440 CZK (rezervácia v ČJ)

Sydney

Najobľúbenejšie špeciality v centre Sydney

Príjemné 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás čaká pri brehoch majestátneho Tichého oceánu, v juhovýchodnej partii Austrálie. Medzi “povinné jazdy” sa radí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľadom na celé Sydney so širokým okolím sa pokochajte zo Sydney Tower.

Výborné pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) celkom ľahko doputujete na prekrásnu Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej časti (Eastern Beaches) zahŕňajú preslávenú Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na vynikajúcu Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fantastická živočíšna ríša

S jedinečnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri istej dávke šťastia možno “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy spokojného trávenia pobytu

Celú gigantickú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať šancu taktiež obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie neobyčajné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s dramatickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0