VLetenky

Austrália s Qatar Airways od 725 EUR

The Twelwe Apostles
Grandiózne The Twelve Apostles v austrálskom štáte Victoria (foto: Shubham/Flickr/CC BY 2.0)

Za neskutočnými prírodnými pokladmi príjemnej krajiny protinožcov zvádza zaujímavý tarif spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do austrálskeho Perthu sa dajú kúpiť za 725 EUR s odletom z Budapešti a návratom do Viedne. V cene 727 EUR možno pri podobnom trasovaní letieť do Melbourne.

Tarifné podmienky určujú cesty od 20. januára do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 25.03.-05.04. a 27.06.-20.07.2015), min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 15. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas neskorej jesene roku 2015.

Ako príklad rezervácie letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra a návrat z Perthu (PER) do Viedne (VIE) dňa 18. novembra 2015 (za 725 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra a návrat z Melbourne (MEL) do Viedne (VIE) dňa 18. novembra 2015 (za 727 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Perth – Viedeň za 725 EUR (04.11.-18.11.2015)
Budapešť – Perth – Viedeň za 743 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Perth – Viedeň za 263200 HUF (rezervácia v AJ)
Budapešť – Perth – Viedeň za 755 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Perth – Viedeň za 21954 CZK (rezervácia v ČJ)

Budapešť – Melbourne – Viedeň za 727 EUR (04.11.-18.11.2015)
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 745 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 237000 HUF (rezervácia v AJ)
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 757 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 22010 CZK (rezervácia v ČJ)

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), nájdete pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. I keď samotný Perth sa určite zaraďuje medzi atraktívne mestá, nemenej lákavé budú rozličné iné lokality v podstate po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, položenom v Indickom oceáne, zhruba 20 km západne od pobrežia, resp. širšej “perthskej” aglomerácie.

Geniálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po viac ako 150 km cesty z Perthu na sever narazíte na Namburg National Park s mysterióznymi vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km severne od metropoly Západnej Austrálie sa rozprestiera ďalší skvelý národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V pútavom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte šancu si zaplávať o pár stoviek kilometrov severnejšie – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Neuveriteľne fotogenické pláže a dramatické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara naďabíte na okúzľujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, istotne očarí svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte aj počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si dajte v pieskovcovom Purnululu National Park v Kimberley.

Melbourne (Victoria)

Juhoaustrálske Melbourne už dlhší čas súperí so svojím odvekým rivalom Sydney o titul najľudnatejšieho austrálskeho veľkomesta. Vo svete ho preslávili hlavne populárne tenisové turnaje Australia Open zo série Grand Slam a legendárne preteky F1 Grand Prix. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť impresívny neďaleký ostrov Phillip Island s gigantickými kolóniami tučniakov.

Skvelé širšie okolie Melbourne

Populárne Melbourne môže byť taktiež vcelku výhodným východiskovým miestom na návštevu veľmi pôvabnej austrálskej Tasmánie (možno trošku vzdialene pripomínajúcej Nový Zéland) – nachádzajúcej sa vyše 300 km smerom na juh. Ak disponujete dostatkom časových možností, skúste sa vybrať po fantastickej Great Ocean Road, vinúcej sa okolo pobrežia juhozápadnej Viktórie.

0