VLetenky

Austrália s Qatar Airways od 706 EUR

The Twelwe Apostles
Geniálne The Twelve Apostles v austrálskom štáte Victoria (foto: Chintohere/Wikimedia Commons/CC0)

Za nesmiernym prírodným bohatstvom pohodovej krajiny protinožcov vábi zaujímavý tarif spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Melbourne (v štáte Victoria) sa predávajú za 706 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú cesty od 15. januára do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 6. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas februára a marca 2016.

Ako príklad rezervácie letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 22. februára a návrat z Melbourne (MEL) do Viedne (VIE) dňa 14. marca 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 706 EUR (22.02.-14.03.2016)
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 716 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 735 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Melbourne – Viedeň za 19708 CZK (rezervácia v ČJ)

Melbourne (Victoria)

Juhoaustrálske Melbourne už dlhší čas súťaží so svojím odvekým rivalom Sydney o titul najľudnatejšieho austrálskeho veľkomesta. Vo svete ho preslávili najmä obľúbené tenisové turnaje Australia Open zo série Grand Slam a legendárne preteky F1 Grand Prix. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť pôsobivý neďaleký ostrov Phillip Island s obrovskými kolóniami tučniakov.

Úžasné širšie okolie Melbourne

Obľúbené Melbourne môže byť takisto celkom vhodným východiskovým miestom na návštevu vskutku príťažlivej austrálskej Tasmánie (možno trochu vzdialene pripomínajúcej Nový Zéland) – nachádzajúcej sa viac ako 300 km smerom na juh. Pokiaľ disponujete dostatkom časových možností, skúste sa vydať po fascinujúcej Great Ocean Road, vinúcej sa okolo pobrežia juhozápadnej Viktórie.

0