VLetenky

Austrália s Qatar Airways od 664 EUR

Sydney
Populárna oblasť Bondi Beach v austrálskom Sydney (foto: François Bianco/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výpravu za prírodným bohatstvom prívetivej krajiny protinožcov vábi zaujímavý tarif 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Sydney sa dajú kúpiť za 664 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do nemeckého Berlína.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 24.09.-14.12.2017 a 30.12.2017.-20.03.2018, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 1. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) od konca októbra do konca novembra 2017 a od začiatku februára do polovice marca 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 7. novembra s návratom zo Sydney (SYD) do Berlína (TXL) dňa 20. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Sydney – Berlín za 664 EUR (07.11.-20.11.2017)

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Na letecké priblíženie do Berlína možno využiť doleuvedené alternatívy:

– z Bratislavy (BTS)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Ryanair
– z Viedne (VIE)/z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Easy Jet

Ako docestovať do nemeckej metropoly po zemi?

Na pozemný presun do Berlína (resp. viceversa) máte šancu využiť nasledovné varianty:
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 29 EUR z Bratislavy (za túto cenu nočné vlaky)
– autobusom Flixbus z Bratislavy (resp. z Prahy)

Pokiaľ disponujete dostatočnými časovými možnosťami, zastavte sa v “tropickom letovisku” Tropical Islands (neďaleko Berlína), kde Flixbus zastavuje na linke z Prahy.

Sydney

Najobľúbenejšie pozoruhodnosti v centre Sydney

Pohodové 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás očakáva pri brehoch impozantného Tichého oceánu, v juhovýchodnej časti Austrálie. K povinným kazdám patrí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľad na celé Sydney so širokým okolím si dožičte zo Sydney Tower.

Vynikajúce pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) vcelku ľahko doputujete na nádhernú Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej partii (Eastern Beaches) zahŕňajú svetoznámu Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na výbornú Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fascinujúca živočíšna ríša

S unikátnou miestnou faunou a flórou sa skúste lepšie zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri určitej dávke šťastia azda “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy spokojného trávenia pobytu

Celú obrovitú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať príležitosť takisto obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie výnimočné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s magickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0