VLetenky

Austrália s Qatar Airways od 644 EUR

Dvanásť apoštolov
Sugestívna panoráma The Twelve Apostles v austrálskom štáte Victoria (foto: Rob Deutscher/Flickr)

Za objavovaním neskutočného prírodného bohatstva príjemnej krajiny protinožcov láka vcelku zaujímavý tarif spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld.

Spiatočné letenky do austrálskeho Melbourne sú v predaji za 644 EUR s odletom z Larnaky a návratom do Mníchova. V cene 702 EUR možno zvoliť ako odletové letisko aj lepšie dostupné Miláno.

Tarifné podmienky stanovujú cesty od 6. novembra 2014 do 15. júna 2015 (s výnimkou blackoutu 17.12.-23.12.2014, 02.01.-11.01.2015, 26.03.-02.04.2015 a 06.04.-13.04.2015), min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 14. novembra. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Larnaky (LCA) dňa 24. februára a návrat z Melbourne (MEL) do Mníchova (MUC) dňa 9. marca 2015 (za 644 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Milána (MXP) dňa 24. februára a návrat z Melbourne (MEL) do Mníchova (MUC) dňa 9. marca 2015 (za 702 EUR).

Rezervácia letenky:
Larnaka – Melbourne – Mníchov za 644 EUR (24.02.-09.03.2015)
Larnaka – Melbourne – Mníchov za 645 EUR (rezervácia v NJ)
Larnaka – Melbourne – Mníchov za 659 EUR (rezervácia v SJ)
Larnaka – Melbourne – Mníchov za 18417 CZK (rezervácia v ČJ)

Miláno – Melbourne – Mníchov za 702 EUR (24.02.-09.03.2014)
Miláno – Melbourne – Mníchov za 703 EUR (rezervácia v NJ)
Miláno – Melbourne – Mníchov za 717 EUR (rezervácia v SJ)
Miláno – Melbourne – Mníchov za 20049 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Letecký prískok na Cyprus

Do cyperského mesta Larnaka možno doletieť z Budapešti s leteckou spoločnosťou Wizz Air. Ďalšou alternatívou môžu byť lety nízonákladovky Ryanair z Krakova do Paphosu.

Positioning flights do Milána

Nízkonákladové spojenie nášho regiónu s Milánom zaisťujú najmä ultra LCC Ryanair a Wizz Air – z letísk v Bratislave, v Budapešti, v Katoviciach, v Krakove a v Prahe. S Ryanair-om na letisko Miláno-Bergamo doputujete z Bratislavy, z maďarskej Budapešti a z poľského Krakova.

Priamo na najväčší milánsky letecký prístav Milan-Malpensa Airport docestujete s Wizz Air-om z Budapešti. Vzhľadom na dostatočne silnú konkurenciu existujú zvyčajne najlepšie frekvencie leteckých spojení (aj najnižšie ceny leteniek) z maďarskej Budapešti (väčšinu dní v týždni dva spoje denne). Ďalšou existujúcou variantou bude Easy Jet z Prahy.

Doprava do Nemecka

Na letecký presun do Mníchova máte šancu využiť letecké linky Niki/Air Berlin z Viedne (s tromi dennými frekvenciami), ekonomickejšou možnosťou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Touring/Eurolines (od 35 EUR/smer z Bratislavy; cestovatelia spoza Moravy využijú linky Touring medzi Mníchovom a Prahou). Ďalším pomerne lákavým spôsobom bude použitie pohodlných rýchlovlakov rakúskych (resp. nemeckých) železníc Railjet z Viedne (na weboch nemeckých/rakúskych dopravcov od 29 EUR/smer).

Melbourne (Victoria)

Juhoaustrálske Melbourne už dlhší čas súperí so svojím odvekým rivalom Sydney o titul najľudnatejšieho austrálskeho veľkomesta. Vo svete ho preslávili hlavne populárne tenisové turnaje Australia Open zo série Grand Slam a svetoznáme preteky F1 Grand Prix. Istotne by ste si nemali nechať ujsť impresívny neďaleký ostrov Phillip Island s gigantickými kolóniami tučniakov.

Skvelé širšie okolie Melbourne

Populárne Melbourne môže byť taktiež vcelku dobrým východiskovým miestom na návštevu veľmi pôvabnej austrálskej Tasmánie (možno trošku vzdialene pripomínajúcej Nový Zéland) – nachádzajúcej sa vyše 300 km smerom na juh. Ak disponujete dostatkom časových možností, skúste sa vybrať po fantastickej Great Ocean Road, vinúcej sa okolo pobrežia juhozápadnej Viktórie.

0