VLetenky

Austrália s Qatar Airways od 636 EUR

Sydney
Obľúbená oblasť Bondi Beach v austrálskom Sydney (foto: David Berkowitz/Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu za prírodnými pokladmi austrálskeho juhovýchodu láka zaujímavý tarif 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho hlavného mesta Canberra sa predávajú za 636 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do nemeckého Mníchova. Do Sydney doletíte za 650 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 16.02.-05.07.2017 a 06.08.-10.12.2018 (s blackoutom pre návraty 10.08.-09.09.2018), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 16. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Praha – Canberra – Mníchov (za 636 EUR): marec – jún a september – november 2018
Praha – Sydney – Mníchov (za 650 EUR): september – november 2018

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 5. marca s návratom z Canberry (CBR) do Mníchova (MUC) dňa 19. marca 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 5. septembra s návratom zo Sydney (SYD) do Mníchova (MUC) dňa 19. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Canberra – Mníchov za 636 EUR (05.03.-19.03.2018)
Praha – Sydney – Mníchov za 650 EUR (05.09.-19.09.2018)

Doprava do Mníchova

Na pozemný presun do Mníchova (resp. viceversa) sa dajú využiť nasledovné varianty:
– autobusové spojenie Flixbus od 24 EUR z Bratislavy (aj nočné spoje)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 39 EUR z Bratislavy (od 29 EUR z Viedne)

Sydney (a širšie okolie)

Najobľúbenejšie špeciality v centre Sydney

Príjemné 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás čaká pri brehoch majestátneho Tichého oceánu, v juhovýchodnej partii Austrálie. K povinným jazdám patrí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľad na celé Sydney so širokým okolím si doprajte zo Sydney Tower.

Výborné pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (blízko “Opery”) celkom ľahko docestujete na prekrásnu Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej časti (Eastern Beaches) zahŕňajú preslávenú Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na vynikajúcu Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fantastická živočíšna ríša

S jedinečnou miestnou faunou a flórou sa skúste lepšie zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri istej dávke šťastia snáď “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy spokojného trávenia pobytu

Celú gigantickú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať šancu taktiež obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie mimoriadne) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s dramatickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0