VLetenky

Austrália s Qatar Airways od 635 EUR

Alexandra Gardens
Pohodové Alexandra Gardens v centrálnom Melbourne (foto: Chris Phutully/Flickr/CC BY 2.0)

Za prírodnými pokladmi príjemnej krajiny protinožcov zvádza zaujímavý tarif 5* spoločnosti Qatar Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do austrálskeho Melbourne sa predávajú za 635 EUR s odletom z Prahy a návratom do Viedne. Tarifné podmienky určujú cesty v období 13.04.-30.06. a 21.07.-10.12.2015, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 19. apríla. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä s odletmi v priebehu novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 17. novembra a návrat z austrálskeho Melbourne (MEL) do Viedne dňa 2. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Melbourne – Viedeň za 635 EUR (17.11.-02.12.2015)
Praha – Melbourne – Viedeň za 637 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Melbourne – Viedeň za 651 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Melbourne – Viedeň za 17652 CZK (rezervácia v ČJ)

Melbourne (Victoria)

Juhoaustrálske Melbourne už dlhší čas súperí so svojím odvekým rivalom Sydney o primát najľudnatejšieho austrálskeho veľkomesta. Vo svete ho preslávili hlavne populárne tenisové turnaje Australia Open zo série Grand Slam a legendárne preteky F1 Grand Prix. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť impresívny neďaleký ostrov Phillip Island s obrovskými kolóniami tučniakov.

Skvelé širšie okolie Melbourne

Populárne Melbourne môže byť taktiež vcelku výhodným východiskovým miestom na návštevu veľmi pôvabnej austrálskej Tasmánie (možno trošku vzdialene pripomínajúcej Nový Zéland) – nachádzajúcej sa vyše 300 km smerom na juh. Ak disponujete dostatkom časových možností, skúste sa vypraviť po fantastickej Great Ocean Road, vinúcej sa okolo pobrežia juhozápadnej Viktórie.

0