VLetenky

Austrália s Qatar Airways od 609 EUR

Busselton Jetty
Busselton Jetty na juhozápade Western Australia (foto: Amanda Slater/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za neuveriteľným prírodným bohatstvom pohodovej krajiny protinožcov vábi zaujímavý tarif 5-hviezdičkovej spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do (západo)austrálskej metropoly Perth máte šancu kúpiť za 609 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do britského Londýna.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 1. novembra 2015 do 14. júla 2016 (s výnimkou blackoutu 13.12.-24.12.2015), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 21. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne od februára do júna 2016.

Ako príklad rezervácie letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Dublinu (DUB) dňa 2. marca a návrat z Perthu (PER) do Londýna (LON) dňa 16. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Dublin – Perth – Londýn za 609 EUR (02.03.-16.03.2016)
Dublin – Perth – Londýn za 638 EUR (rezervácia v NJ)
Dublin – Perth – Londýn za 638 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – Perth – Londýn za 17245 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte príležitosť v globále uskutočniť priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o čosi ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecké priblíženie do/z Londýna

Pri leteckom prískoku do Londýna sa dá profitovať z jeho vynikajúcej dostupnosti z našich končín. Na londýnske letisko Luton docestujete za rozumný peniaz z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, kým Wizz Air obsluhuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske low costové letisko Stansted doputujete Ryanair-om z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky opäť (za tršku vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), nájdete pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. Aj keď samotný Perth sa istotne radí medzi lákavé mestá, nemenej pútavé budú rôzne iné lokality prakticky po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, situovanom v Indickom oceáne, približne 20 km na západ od pobrežia, resp. širšej “perthskej” aglomerácie.

Fenomenálne národné parky Namburg a Kalbarri

Povyše 150 km cesty z Perthu na sever naďabíte na Namburg National Park s tajuplnými vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km na sever od metropoly Západnej Austrálie sa rozkladá ďalší úžasný národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V atraktívnom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte príležitosť si zaplávať o pár stoviek kilometrov severnejšie – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Nesmierne fotogenické pláže a magické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara narazíte na očarujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, určite okúzli svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte i počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si doprajte v pieskovcovom Purnululu National Park v Kimberley.

0