VLetenky

Austrália s Qatar Airways od 606 EUR

Sydney
Sugestívny večerný pohľad na Sydney Harbour (foto: HjalmarGerbig/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Za neskutočnými prírodnými pokladmi príjemnej krajiny protinožcov láka zaujímavý tarif 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Sydney (v štáte New South Wales) sa predávajú za 606 EUR s odletom z tureckého Istanbulu a návratom do poľskej Varšavy. V cene 676 EUR možno zvoliť takisto návrat do maďarskej Budapešti (s odletom opäť z Istanbulu). Pri odlete z varšavského leteckého prístavu a návrate na budapeštianske letisko zaplatíte 710 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v čase od 7. marca do 15. decembra 2016 (s ukončením ciest do 20.12.2016), min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 24. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v období od apríla do júna a od septembra do novembra 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Istanbulu (IST) dňa 10. apríla a návrat zo Sydney (SYD) do Varšavy (WAW) dňa 26. apríla 2016 (za 606 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Istanbulu (IST) dňa 10. apríla a návrat zo Sydney (SYD) do Budapešti (WAW) dňa 26. apríla 2016 (za 676 EUR).

Iný príklad rezervácie spiatočnej letenky do nech bude napr. odlet z Varšavy (WAW) dňa 10. apríla a návrat zo Sydney (SYD) do Budapešti (BUD) dňa 26. apríla 2016 (za 710 EUR).

Rezervácia letenky:
Istanbul – Sydney – Varšava za 606 EUR (10.04.-26.04.2016)
Istanbul – Sydney – Varšava za 636 EUR (rezervácia v SJ)
Istanbul – Sydney – Varšava za 17024 CZK (rezervácia v ČJ)

Istanbul – Sydney – Budapešť za 676 EUR (10.04.-26.04.2016)
Varšava – Sydney – Budapešť za 710 EUR (10.04.-26.04.2016)

Doprava po Európe

Letecké priblíženie do Turecka

Letecký prískok do Istanbulu (a naopak) máte príležitosť uskutočniť s Pegasus Airlines z Viedne/z Budapešti/z Prahy alebo s Wizz Air z Budapešti na istanbulské letisko Sabiha Gökçen (SAW).

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers Wizz Air (Ryanair) na trase Budapešť – Varšava.

Sydney

Najpopulárnejšie pozoruhodnosti v centre Sydney

Pohodové 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás očakáva pri brehoch impozantného Tichého oceánu, v juhovýchodnej časti Austrálie. Medzi “povinné jazdy” sa zaraďuje prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľadom na celé Sydney so širokým okolím sa potešte zo Sydney Tower.

Vynikajúce pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy sa z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) vcelku ľahko dostanete na nádhernú Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej partii (Eastern Beaches) zahŕňajú legendárnu Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na výbornú Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fascinujúca živočíšna ríša

S unikátnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri určitej dávke šťastia možno “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie varianty spokojného trávenia pobytu

Celú obrovitú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať možnosť takisto obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie nezvyčajné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s magickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne prepravíte vlakom).

0