VLetenky

Austrália s Qatar Airways od 538 EUR

Dvanásť apoštolov
Sugestívne The Twelve Apostles v austrálskom štáte Victoria (foto: Percita/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za odhaľovaním neuveriteľného prírodného bohatstva pohodovej krajiny protinožcov vábi celkom zaujímavý tarif spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld.

Spiatočné letenky do austrálskeho Melbourne kúpite za 538 EUR s odletom z Larnaky a návratom do Mníchova. V cene 670 EUR možno zvoliť ako odletové letisko aj rakúsku Viedeň.

Tarifné podmienky určujú cesty od 20. januára do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 25.03.-05.04. a 27.06.-20.07.2015, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 16. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Larnaky (LCA) dňa 24. februára a návrat z Melbourne (MEL) do Mníchova (MUC) dňa 9. marca 2015 (za 538 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 24. februára a návrat z Melbourne (MEL) do Mníchova (MUC) dňa 9. marca 2015 (za 670 EUR).

Rezervácia letenky:
Larnaka – Melbourne – Mníchov za 538 EUR (24.02.-09.03.2015)
Larnaka – Melbourne – Mníchov za 560 EUR (rezervácia v NJ)
Larnaka – Melbourne – Mníchov za 565 EUR (rezervácia v SJ)
Larnaka – Melbourne – Mníchov za 15802 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Melbourne – Mníchov za 670 EUR (24.02.-09.03.2015)
Viedeň – Melbourne – Mníchov za 694 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Melbourne – Mníchov za 702 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Melbourne – Mníchov za 19610 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Letecký prískok na Cyprus

Do cyperského mesta Larnaka sa dá doletieť z Budapešti s leteckou spoločnosťou Wizz Air. Ďalšou variantou môžu byť lety nízonákladovky Ryanair z Krakova do Paphosu.

Doprava do Nemecka

Na letecký presun do Mníchova máte možnosť využiť letecké linky Niki/Air Berlin z Viedne (s tromi dennými rotáciami), ekonomickejšou možnosťou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Touring/Eurolines (od 35 EUR/smer z Bratislavy; cestovatelia spoza Moravy využijú linky Touring medzi Mníchovom a Prahou). Ďalším relatívne lákavým spôsobom bude použitie pohodlných rýchlovlakov rakúskych (resp. nemeckých) železníc Railjet z Viedne (na weboch nemeckých/rakúskych dopravcov od 29 EUR/smer).

Melbourne (Victoria)

Juhoaustrálske Melbourne už dlhší čas súťaží so svojím odvekým rivalom Sydney o titul najľudnatejšieho austrálskeho veľkomesta. Vo svete ho preslávili najmä obľúbené tenisové turnaje Australia Open zo série Grand Slam a legendárne preteky F1 Grand Prix. Určite by ste si nemali nechať ujsť pôsobivý neďaleký ostrov Phillip Island s gigantickými kolóniami tučniakov.

Úžasné širšie okolie Melbourne

Obľúbené Melbourne môže byť takisto celkom výhodným východiskovým miestom na návštevu veľmi príťažlivej austrálskej Tasmánie (možno trochu vzdialene pripomínajúcej Nový Zéland) – nachádzajúcej sa viac ako 300 km smerom na juh. pokiaľ disponujete dostatkom časových možností, skúste sa vydať po fascinujúcej Great Ocean Road, vinúcej sa okolo pobrežia juhozápadnej Viktórie.

0