VLetenky

Austrália s Lufthansou od 862 EUR

Sydney
Bondi Beach, populárne miesto v Sydney nielen v lete (foto: Athena Lao/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku krajiny protinožcov máte možnosť využiť ponuku leteckej spoločnosti Lufthansa v spolupráci s partnerskými dopravcami zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho Sydney sa dajú kúpiť za 862 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2024.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 5. marca a návrat z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 19. marca 2024.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Sydney za 862 EUR (05.03.-19.03.2024)

BUD-SYD
Budapešť, Maďarsko – Sydney, Austrália (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Sydney

Najobľúbenejšie pozoruhodnosti v centre Sydney

Pohodové 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás očakáva pri brehoch impozantného Tichého oceánu, v juhovýchodnej časti Austrálie. Medzi “povinné jazdy” patrí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky ako na dlani vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľadom na celé Sydney so širokým okolím sa pokochajte zo Sydney Tower.

Vynikajúce pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (blízko “Opery”) vcelku ľahko doputujete na nádhernú Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej partii (Eastern Beaches) zahŕňajú preslávenú Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na výbornú Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fascinujúca živočíšna ríša

S unikátnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri určitej dávke šťastia azda “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy spokojného trávenia pobytu

Celú gigantickú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať príležitosť takisto obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie neobyčajné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s magickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0