VLetenky

Austrália s Etihad Airways od 799 EUR

Uluru
Odskočíte si aj k Uluru, “červenému srdcu” Austrálie? (foto: Jayson Emery/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za odhaľovaním neuveriteľného prírodného bohatstva pohodovej krajiny protinožcov vábi tarif spoločnosti Etihad Airways v spolupráci s partnerským aerolíniami (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do pulzujúceho austrálskeho veľkomesta Sydney sú v predaji za 799 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 05.04.-15.06. a 01.10.-10.12.2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do 15. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca apríla do začiatku júna a v priebehu novembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie nech poslúži odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 27. apríla a návrat z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 10. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Sydney za 799 EUR (27.04.-10.05.2015)
Praha – Sydney za 838 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Sydney za 846 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Sydney za 23331 CZK (rezervácia v ČJ)

Sydney a širšie okolie

Najobľúbenejšie pozoruhodnosti v centre Sydney

Príjemné 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás čaká pri brehoch majestátneho Tichého oceánu, v juhovýchodnej partii Austrálie. Medzi “povinné jazdy” sa radí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a pohľadom na celé Sydney so širokým okolím sa potešte zo Sydney Tower.

Excelentné pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy sa z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) celkom ľahko doputujete na prekrásnu Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej časti (Eastern Beaches) zahŕňajú ikonickú Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na vynikajúcu Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fantastická živočíšna ríša

S jedinečnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri istej dávke šťastia možno “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy spokojného trávenia pobytu

Celú gigantickú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať príležitosť taktiež obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie mimoriadne) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s dramatickou skalnou formáciou Three Sisters (sem pohodlne docestujete vlakom).

0