VLetenky

Austrália s China Southern Airlines od 490 EUR

Sydney
Pohľad z vtáčej perspektívy na austrálske veľkomesto Sydney (foto: Jorge Láscar/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku krajiny protinožcov máte možnosť využiť zaujímavý tarif spoločnosti China Southern Airlines v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho Sydney kúpite za 536 USD (alebo v prepočte cca 490 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.05.-15.06.2016 a 21.08.-15.09.2017, min. dobu pobytu 6 dní/sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 1. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu mája 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 16. mája a návrat z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 30. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Sydney za 536 USD (16.05.-30.05.2017)

Sydney

Najpopulárnejšie špeciality v centre Sydney

Príjemné 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás čaká pri brehoch majestátneho Tichého oceánu, v juhovýchodnej partii Austrálie. Medzi “povinné jazdy” patrí prehliadka najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľadom na celé Sydney so širokým okolím sa pokochajte zo Sydney Tower.

Výborné pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) celkom ľahko docestujete na prekrásnu Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej časti (Eastern Beaches) zahŕňajú preslávenú Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na vynikajúcu Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fantastická živočíšna ríša

S jedinečnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri istej dávke šťastia snáď “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie varianty spokojného trávenia pobytu

Celú gigantickú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať šancu taktiež obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie nezvyčajné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s dramatickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0