VLetenky

Austrália s China Eastern Airlines od 601 EUR

Sydney
Sydney (CBD) z Balls Head Reserve vo Wavertone (foto: Lenny K Photography/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu za prírodným bohatstvom prívetivej krajiny protinožcov vábi zaujímavý tarif spoločnosti China Eastern Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Sydney (v štáte New South Wales) sa dajú kúpiť za 601 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety od 4. marca do 31. marca 2018, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (s odletom) počas horeuvedenej doby platnosti tarifu (t.j. v priebehu marca 2018).

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 6. marca a návrat z austrálskeho Sydney (SYD) dňa 24. marca 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Sydney za 601 EUR (06.03.-24.03.2018 / rezervácia v AJ)
Praha – Sydney za 16043 CZK (06.03.-24.03.2018 / rezervácia v ČJ)

PRG-SYD

Sydney

Najpopulárnejšie pozoruhodnosti v centre Sydney

Pohodové 4,6-miliónové Sydney – najľudnatejšie austrálske sídlo, Vás očakáva pri brehoch impozantného Tichého oceánu, v juhovýchodnej časti Austrálie. Medzi “povinné jazdy” patrí návšteva najstaršej štvrte The Rocks s neďalekou “Operou” (Sydney Opera House), ktorú si z výšky “ako na dlani” vychutnáte z mosta Harbour Bridge. Pokračovať skúste v neďalekom prístave Darling Harbour a výhľadom na celé Sydney so širokým okolím sa potešte zo Sydney Tower.

Vynikajúce pláže Northern Beaches a Eastern Beaches

Pohodlnou loďou v rámci miestnej dopravy z nábrežia Circullar Quay (v blízkosti “Opery”) vcelku ľahko doputujete na nádhernú Manly Beach v oblasti Northern Beaches. Morské pláže v južnej, resp. východnej partii (Eastern Beaches) zahŕňajú legendárnu Bondi Beach, z ktorej prídete vyhliadkovou prechádzkou smerom na juh na výbornú Bronte Beach, pozoruhodnú Coogee Beach alebo až na odľahlú Maroobra Beach v rovnomennej mestskej štvrti Maroobra.

Fascinujúca živočíšna ríša

S unikátnou miestnou faunou a flórou sa skúste zoznámiť v Taronga Zoo alebo v rozľahlých Featherdale Wildlife Park a Koala Park Sanctuary v Západnom Sydney. Priamo v Sydney pri určitej dávke šťastia azda “stretnete” pastelovo sfarbených papagájov Lori (Rainbow Lorikeet) alebo ich väčších, “rozprávajúcich” “kamarátov” White Cockatoo (Kakadu biely).

Ďalšie alternatívy spokojného trávenia pobytu

Celú obrovitú mestskú aglomeráciu z výšky budete mať príležitosť takisto obdivovať v rámci vyhliadkových letov hydroplánmi Sydney by Seaplane. V prípade veľkých horúčav (ktoré nie sú v letných mesiacoch v tomto kúte Austrálie nezvyčajné) sa choďte ochladiť do neďalekých Blue Mountains s magickou skalnou formáciou Three Sisters (sem sa pohodlne dopravíte vlakom).

0