VLetenky

Austrália s British Airways od 736 EUR

Shark Bay
Scenérie Indického oceánu v Monkey Mia/Shark Bay Marine Park (foto: Robert Young/Flickr/CC BY 2.0)

Na prehliadku nielen Západnej Austrálie máte možnosť využiť ponuku spoločnosti British Airways (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s partnerským aerolíniami (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do metropoly Western Australia s názvom Perth sa dajú kúpiť za 19911 CZK (alebo v prepočte cca 736 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 04. apríla do 16. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 23. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o ničo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Austrálie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. mája a návrat zo západoaustrálskeho Perthu (PER) dňa 18. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Perth za 19911 CZK (04.05.-18.05.2016)

Perth a Západná Austrália

Perth a blízke okolie

Západoaustrálsky Perth, ekonomicky najrýchlejšie rastúce mesto Austrálie (a s počtom obyvateľov 1,74 milióna štvrté najľudnatejšie sídlo krajiny), Vás očakáva pri ústí rieky Swan do Indického oceánu. Aj keď samotný Perth sa istotne radí medzi atraktívne mestá, nemenej pútavé nebudú ani rôzne ďalšie lokality prakticky po celej Západnej Austrálii. Začať skúste na ostrove Rottnest Island, situovanom v Indickom oceáne, približne 20 km na západ od pobrežia, resp. “perthskej” aglomerácie.

Fenomenálne národné parky Namburg a Kalbarri

Po vyše 150 km cesty z Perthu na sever naďabíte na Namburg National Park s tajuplnými vápencovými útvarmi Pinnacles. Necelých 500 km na sever od metropoly Západnej Austrálie sa rozkladá ďalší úžasný národný park, Kalbarri National Park, obsahujúci spektakulárne skalné útesy (v blízkosti rovnomenného mesta a ústia rieky Murchison do Indického oceánu).

Skúsite plávanie s delfínmi alebo žralokmi veľrybími?

V atraktívnom Shark Bay (pri mestečku Denham), na najzápadnejšom mieste Austrálie, navštívte delfíny (vo voľnej prírode) a pohrajte sa s nimi. Naopak s najväčším druhom žralokov – žralokmi veľrybími (Whale Shark), ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo, máte šancu si zaplávať o niekoľko stoviek kilometrov na sever – v idylickej oblasti morského národného parku Ningaloo Reef.

Neskutočne fotogenické pláže a magické skalné útvary

V Karijini National Park v regióne Pilbara naďabíte na očarujúce kaňony a jazierka. Dlhočizná Eighty Mile Beach, v skutočnosti dlhá až 220 km, určite okúzli svojimi scenériami a množstvom zástupcov vtáčej ríše. Biely piesok Cable Beach pri Broome si vychutnajte i počas jazdy na ťave. Poslednú zástavku na “tour” po Západnej Austrálii si doprajte v pieskovcovom Purnululu N.P. v Kimberley.

0